Bybit Türkiye Piyasasından Sorumlu Genel Müdürü Alphan Göğüş Oldu

Gelişmekte olan piyasaları desteklemek isteyen Bybit, diğer yandan yerel kripto toplulukları ile düzenleyiciler arasındaki varlığını da güçlendirmeyi hedefliyor


Gelişmekte olan piyasaları desteklemek isteyen Bybit, diğer yandan yerel kripto toplulukları ile düzenleyiciler arasındaki varlığını da güçlendirmeyi hedefliyor. Bu nedenle küresel açıdan genişlemesini sürdüren şirket, yeni bir atama haberiyle gündeme geldi. Bybit’in üst düzey yönetim kadrosuna, Türkiye piyasasından sorumlu genel müdür olarak Alphan Göğüş atandı.

Bybit Türkiye Piyasasından Sorumlu Genel Müdürü Alphan Göğüş

Son duyurulan atama ile birlikte Bybit’te Türkiye piyasasından sorumlu genel müdür koltuğuna artık Alphan Göğüş oturacak.

Göğüş konuya ilişkin şu açıklamaları yaptı:

“Türkiye, blok zinciri ve kripto para alanında stratejik bir piyasa olarak hızla gelişiyor. Yerel topluluklar yalnızca popüler coinleri değil aynı zamanda NFT’ler, fan tokenler ve metaverse etrafında şekillenen oyunlar gibi diğer konseptleri de benimsemiş durumda. Bybit’in 2021 yılında elde ettiği ciddi düzeydeki büyümenin önemli faktörlerinden biri de Türkiye piyasasında sahip olduğu ve her geçen gün artan piyasa payı. Türkiye’deki kullanıcılarımız kriptoya aşina. Kullanıcılarımızın talep ettikleri tek şey ise piyasadaki en iyi hizmetlere ve alanında en iyi müşteri destek hizmetlerine ulaşmak”

Alphan Göğüş

Bybit’in kurucu ortağı ve CEO’su Ben Zhou ise şunları söyledi: 

“Dünya çapında ilerleme ve büyüme planımızın bir parçası olarak, Alphan Bey’in sahip olduğu vizyon ve yöneticilik deneyimi sayesinde Bybit’in sunduğu üst düzey, yenilikçi ve güvenilir kripto deneyimini Türkiye’deki kullanıcılarımızla eksiksiz bir şekilde buluşturuyor olacağız”

Başta da söylediğimiz gibi şirket piyasalarda varlığını artırmayı planlıyor. Bu kapsamda da yönetim kadrosuna önemli atamalar yaparak, güçlü yerel ekipler oluşturmak istiyor.

Alphan Göğüş Kimdir?

Alphan Göğüş, 2019 yılında Huobi Türkiye’de Genel Müdür olarak göreve başladı. Kısa süre içinde Huobi Global’de Türkiye, Rusya ve Ukrayna’dan sorumlu Genel Müdür görevini yürütmeye başladı.

Alphan Göğüş, Türkiye piyasasında gösterdiği kararlı ve azimli performansı ile blok zinciri ve dijital varlıklar alanındaki kayda değer uzmanlığını ve finansın geleceğine yönelik vizyonunu Bybit’e getirip şirketin Türkiye’deki faaliyetlerini üst düzeye çıkarmayı hedefliyor.