Dolar Kazandırırken Bitcoin Neden Kazandırmıyor?

Dolar kurunun bugün 4.84 TL sınırını aşarak 4.86 TL olması ile Bitcoin yatırımcılarının ise henüz daha bu kadar fazla kazanç sahibi olmaması akıllara soru işaretlerini getiriyor


Dolar kurunun bugün 4.84 TL sınırını aşarak 4.86 TL olması ile Bitcoin yatırımcılarının ise henüz daha bu kadar fazla kazanç sahibi olmaması akıllara soru işaretlerini getiriyor. Bazı yatırımcıların bu konuda düşüncesi geleceğe yönelik iken dolar kuruna yatırım yapmanın daha etkili olabileceğini belirten Türk yatırımcılar, Bitcoin’in değerlenecek olduğunun kesin olsa bile tam kesinlik kazanamadığını, ama dolar kurunun kesin olarak TL karşısında artış gösterecek olduğunun kesin olduğunu ifade ediyorlar.

Dolar kurunda yaşanan yeni rekor seviyeleri gün be gün artarken, BTC yatırımcısının kazanamıyor olmasının arkasında BTC’nin DOLAR/TL benzeri bir yatırım olmaması ve direkt olarak dolar ile alınıyor olması ve geleceğe yönelik bir yatırım olması bulunuyor.

Dolar Öneriliyor

Türk ekonomistler en güvenilir yatırım aracı olan doları görse bile dolar Bitcoin kadar fazla kazandırmayabilir. Eğer ki yatırımınız çok yüksek ise bu durumda olası riskleri göze almamak için dolar sizin adınıza daha iyi bir tercih olabilecek iken, eğer yatırım durumunuz orta çaplı ise bu durumda Bitcoin sizin için daha fazla avantajlı olabilir.

Dolar ve Bitcoin arasında karar vermek tamamen zor bir iş olsa bile geleceğe dönük dolar kurunun kazandırma şansı daha yüksek, Bitcoin’in ise tek bir gecede yaşayacak olduğu rekor artış ile yatırımları 3 kat hatta 4 kat katlaması ve bunu 1 sene içerisinde yapabilecek güçte olması göz önünde bulundurulmalı.

Yatırım tavsiyesi değildir.*