dYdX’e Türkçe Kullanıcı Desteği Geliyor!

Lider sürekli vadeli işlem platformu dYdX’e Türkçe kullanıcı desteği geliyor


Lider sürekli vadeli işlem platformu dYdX’e Türkçe kullanıcı desteği geliyor. Bu haberin yayınlanma zamanı itibari ile kullanıcı desteği dYdX üzerinde çalışmaya başladı.

Yeni versiyonunu Cosmos altyapısı ile inşa eden dYdX, kendi zincirini oluşturmayı planlamasının yanı sıra bu gelişmenin dYdX V4’te de olacağını belirtiyor.

Konu hakkında dYdX Foundation Türkiye Lideri Doruk İşmen şunları dedi: “DeFi ekosistemi tarihinde bir ilk gerçekleşerek Türkçe kullanıcı desteği sağlayacağımız için çok heyecanlıyız. dYdX olarak her zaman merkezi borsa deneyimini kullanıcılarımıza sunarak erişilebilir, şeffaf ve basit bir kullanıcı deneyimi sunmak en büyük amacımızdı. Bu gelişme ile en önemli adımlardan biri atılmış olacak.” 

Bu amaçla, sektör lideri ACX ile ortaklık kurarak, protokol kullanıcılarının herhangi bir sorusu veya sorunuyla ilgilenebilecek önde gelen bir hizmet sağlayıcısıyla çalıştıklarını açıkladılar. Ayrıca, kullanıcıların gerektiğinde yardım istemelerini daha erişilebilir hale getirmek için yeni araçlara ve teknolojilere yatırım yapıyorlar.

Ayrıca Türkçe Kullanıcı Desteği dYdX V4 ile de Kullanılabilecek.

dYdX v4 için ise, herkese açık testnet’in başlaması bekleniyor. Herkese açık testnetin, dYdX v4’ün tam işlev setine sahip bir ağ olarak ortaya çıkacağı belirtiliyor. Bu demek oluyor ki, herkese açık testnet dYdX v4’ün mainnet lansmanına çok yakın bir adım. Ayrıca, dYdX v4 ile birlikte Türkçe Kullanıcı Desteği hizmetinin sunulmaya devam edileceği de öğrenilen güzel haberler arasında.

Yakın zamanda, dYdX Trading, gelecek kilometre taşlarının tahmini tamamlanma tarihlerini açıkladı. Buna göre, kilometre taşı 4 (Herkese açık testnet) Temmuz sonunda, kilometre taşı 5 (Mainnet) ise Eylül sonunda tamamlanacak. Herkese açık testnet’in ödüllü olabileceği ihtimali ise merak uyandıran bir soru olarak kalıyor.

dYdX, Bitcoin, Ethereum ve diğer kripto para birimleri için kaldıraçlı işlem yapmanıza olanak tanıyan lider bir merkeziyetsiz borsadır. Ethereum blok zinciri üzerinde akıllı sözleşmeler ile çalışan platform, kullanıcıların hiçbir aracı olmadan trade yapmasına olanak tanır. Önde gelen finansal teknoloji yatırımcıları Paradigm, a16z ve Polychain tarafından desteklenen dYdX, 27 Temmuz 2017’de kurulmuştur. dYdX’in öne çıkan özellikleri arasında düşük ücretler, hızlı işlem süreleri ve güvenli işlemler yer alır. Platform, merkezi bir yapıya sahip olmadığından, kullanıcılar kendi fonlarının kontrolünü tamamen kendileri sağlayabilirler. v4 ile birlikte tamamen merkeziyetsiz olmayı amaçlayan dYdX, merkezi borsalar ile yarışacak bir ürün çıkarmayı hedeflemektedir.


dYdX | Twitter | YouTube | Telegram | Discord | Medium