Ekonomik Çöküşler Bitcoin’e Kazandırıyor

Avrupa’ya bağlı olan İtalya’da yaşanan ekonomik çöküntü Bitcoin yatırımcısının daha fazla kazanmasını sağlayan etkenlerden birisi olarak gösteriliyor


Avrupa’ya bağlı olan İtalya’da yaşanan ekonomik çöküntü Bitcoin yatırımcısının daha fazla kazanmasını sağlayan etkenlerden birisi olarak gösteriliyor. Avrupa’nın en büyük kripto para sitelerinde İtalya’da yaşanan ekonomik ve siyasi krizler dolayısı ile Bitcoin’in daha fazla ilgi görmeye başladığı, Bitcoin’e güvenin daha fazla arttığı ifade edilerek kripto paralara güvenin bir ülkenin yaşadığı ekonomik sıkıntı sonrasında arttığı şeklinde yorumlanıyor.

Kripto paralara dair yapılan olumlu ve olumsuz açıklamalar olmasına rağmen kripto paralarda bugünlerde düşüş bir yandan devam ediyor. Bugün bir nebze yükseliş yaşayan Bitcoin’in yükselmesindeki etken olarak ise İtalya ekonomisinden gelen olumsuz haberler ve İtalyan siyasetinde yapılan olumsuz açıklamalar olarak gösterildi.

Yükseldi

Bitcoin fiyatları bugün sabah saatlerinden hemen sonra yükselmeye başladı. İtalya’nın siyasetinden ve ekonomisinden gelen olumsuz haberler üzerine yaşanan bu yükseliş ise yatırımcıların ve analistlerin gözünde ”Bitcoin’in yükselmesi bir ülkenin ekonomisine mi bağlı?” sorularını beraberinde getirdi.

Bazı yatırımcılar kripto paralar ile ilgili olarak yaptıkları açıklamalarda bu durumun kendileri için olumlu olmadığını belirtirken, bazı yatırımcılar ise İtalyan ekonomisinden daha kötü haberlerin gelmesini umut ettiklerini, bu sayede yatırımlarında yaşanan düşüşlerin sona ererek kendilerinin daha yüksek kazançlara sahip olabilecek olduklarını ifade etti. Yatırımcıların bugün 300 dolarlık artışı ise olumlu gördükleri belirtildi.