En Çok Bitcoin’in Sahibi Kim?

Bitcoin, piyasadaki ilk kripto para birimlerinden biridir ve 2008 küresel finansal krizi ile ortaya çıkmıştır

Bitcoin nedir

Bitcoin, piyasadaki ilk kripto para birimlerinden biridir ve 2008 küresel finansal krizi ile ortaya çıkmıştır. Eşler arası bir dijital para birimidir ve bugüne kadarki en başarılı dijital para birimlerinden biridir.

2009’daki lansmanından bu yana, birçok insan Bitcoin’i çıkarıyor ve takas ediyor ve o zamandan beri multimilyoner oldu. Çok az insan Bitcoin’in bu kadar başarılı olacağını ve milyoner olacağını biliyordu. Bu sadece riskli bir işti ve erkenden bunu seçen insanlar başarılı oldu.

Birçok kişi de Bitcoin’i finansal bir fırsat olarak gördü ve yatırımlarından büyük ölçüde yararlandı. Böylesine popüler bir kripto para birimiyle, en çok Bitcoin’e kimin sahip olduğunu merak edebilirsiniz. Bu yazıda, Bitcoin sahibi bazı kişilikleri keşfedeceğiz.

Satoshi Nakamoto

Satoshi Nakamoto takma adıyla gizemli bir varlık, 2009 yılında Bitcoin ağının geliştirilmesine ve piyasaya sürülmesine yol açan ‘Bitcoin: Eşler Arası Elektronik Nakit Sistemi’ üzerine bir makale yayınladı.

Nakamoto, herhangi bir küresel ekonomik krizin onu etkilemeyeceği ve insanların varlıklarını güvende ve değerli tutmalarına yardımcı olacak bir para birimi yaratmak istedi. Tüm dünya için devrim niteliğinde bir finansal sistem olması hedeflendi.

Başlangıç ​​bloğu Ocak 2009’da ortaya çıktı. Satoshi Nakamoto, projeden ayrılmadan önce aktif geliştirme ekibinde bir buçuk yıldan fazla çalıştı. Bugüne kadar kimse Satoshi Nakamoto’nun gerçek kimliğini bilmiyor. Birçok kişi kurucusu olduğunu iddia etse de, bu hala bir gizemdir. 

Nakamoto, anon posta barındırma hizmetlerinden bir e-posta adresi kullanarak anonim e-posta hesapları oluşturmuştu. Genesis bloğunu kazmadan birkaç ay önce bir PGP bloğu oluşturmuştu. Bu halk tarafından bilinmek istemediğini ve Bitcoin ağını korumak istediğini gösteriyor.

Nakamoto ayrıca, ilk madencilik yapanlardan biri olduğu için çok sayıda Bitcoin’e sahiptir, ancak onları nakde çevirmedi. Satoshi Nakamoto’nun yaklaşık 1 milyon Bitcoin’e erişmesi bekleniyor.

Çeşitli araştırmacılar, kurucunun kökenini, konuşma şeklini ve kimliğini belirlemek için bıraktığı bazı veri noktalarını analiz etmeye çalıştı. 5 Nisan 1975 doğumlu, Japonya’da ikamet eden ve Amerikan saatinde çalışan Japon veya Asyalı olduğu tahmin edildi. Ancak tahmin edilen kişi, bu iddiaları yalanladı.

Barry Silbert

Barry Silbert, İcra Kurulu Başkanı ve Digital Currency Group’un kurucusu olarak bilinir. Şirketin amacı, küresel finansal sistemin gelişimini hızlandırmaktır. Bunu Bitcoin ve diğer blockchain şirketlerini kurup destekleyerek başarabilirler. 

Digital Currency Group, yıllık Bitcoin endüstri konferansını düzenleyene aynı zamanda bir Bitcoin haber kaynağı olan CoinDesk’i satın aldı. Barry Silbert, firması 100’den fazla Bitcoin ile ilgili şirkete yatırım yaptığı ve aynı zamanda Bitcoin ile ilgili şirketlere yatırım yapan dünyanın önde gelen firmalarından biri olduğu için “Kripto Kralı” olarak da biliniyor.

Digital Currency Group, dijital para birimine odaklanan en büyük düzenlenmiş ticaret şirketlerinden biri olan Genesis’e de sahip. Grayscale ile birlikte, bir şirket dijital para birimlerine yatırım yapmayı hedefledi

Barry bir yatırım bankacısıydı ve Emory Üniversitesi Goizueta İşletme Okulu’ndan onur derecesiyle mezun oldu. 2012’nin başlarında Bitcoin’e yatırım yapmaya başladı ve sektörde aktif bir yatırımcı oldu. 

DCG’yi 2015 yılında kurdu ve şu anda 30 ülkede 140’ın üzerinde şirketi desteklemektedir . Barry ayrıca liderliği için Crain’s ve Ernst & Young tarafından Yılın Girişimcisi gibi çok sayıda ödül aldı. Bitcoin Investment Trust, Barry’nin, 2014 yılında 100.000 bitcoin’in üzerinde bir kilometre taşına ulaştığını iddia etti.

Blythe Masters

Blythe Masters, finans endüstrisinde ve en önemlisi 28 yaşında JP Morgan Chase & Co’da Genel Müdür olarak öne çıkan birçok pozisyonda bulundu. 2014 yılında Masters, Bitcoin ticaretinin verimliliğini, güvenliğini, uyumluluğunu ve uzlaştırma hızını artırmaya yardımcı olan şifreleme tabanlı işleme araçları oluşturan bir şirket olan Digital Asset Holdings’in CEO’su olarak görev yaptı.

İlk günlerde, şirket 150 milyon dolar fon topladı. DAH’ın ilk müşterilerinden biri şaşırtıcı bir şekilde JP Morgan Chase & Co idi ve işlemleri daha hızlı halletmek için blok zinciri teknolojilerini test etmek istedi. DAH, dünya çapında üç farklı kıtada altı ofis işletmektedir.  Ancak Masters, kişisel nedenlerden dolayı 2018’de DAH’tan ayrıldı. Motive Partners’a endüstri ortağı olarak katıldı.

Linux Vakfı’nın açık kaynaklı Hyperledger Projesi’nin Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini yerine getirdikten birkaç ay sonra Masters, “Blockchain Ulusal Eylem Planı” nı yönlendiren bir tweet ile blockchain’i savundu .

Masters, lider şirketler için çeşitli rolleri yerine getirmeye devam ediyor ve onlara blok zinciri, finansal hizmetler ve teknoloji ile rehberlik ediyor. Blythe ekonomi alanında lisans derecesine sahip ve şüphesiz blockchain endüstrisindeki en etkili kadınlardan biri. Blythe Masters’ın net değeri bilinmemekle birlikte, parçası olduğu şirketlerin yaptığı büyük yatırımlarla ilgili birçok haber var.

Dan Morehead

Dan Morehead, kripto para birimlerine odaklanan dünyanın ilk yatırım şirketlerinden biri olan Pantera Capital’in kurucusudur. Pantera ilk kripto fonunu 2013’te başlattı ve 2018’in sonlarına doğru kripto para birimlerinin en büyük kurumsal sahiplerinden biri oldu.

Pantera, Polychain Capital, Bitstamp gibi çeşitli borsalara ve yatırım şirketlerine ve hatta Augur gibi dijital para ticareti hizmetlerine yatırım yaptı. Yatırımcılar 2018’de %10.000’den fazla getiri elde etti.

Morehead, eski bir Goldman Sachs Trader’ıydı ve ayrıca Tiger Management’ta makro ticaret ve CFO başkanıydı. Ayrıca CME tarafından spot fiyatlar için girdi olarak kullanılan bir kripto ticaret borsası olan Bitstamp’ın yönetim kurulunda yer alıyor.

Tyler ve Cameron Winklevoss

Tyler ve Cameron Winklevoss, öncelikle Facebook’taki dava anlaşmalarıyla tanınıyor. Açıklanmayan anlaşmadan kazandıkları milyonlar kripto para birimlerine yatırdılar ve 2017’nin sonlarında Bitcoin fiyatları yükseldiğinde milyarlar oldular.

Dolaşımdaki tüm Bitcoin’in yaklaşık %1’ine sahip olduklarını iddia ediyorlar (180.000 BTC’den fazla) ve ayrıca dijital varlıkları için özel anahtarlarını saklamak için tanımlanmış bir sistem geliştirdiler.

Winklevoss ikizleri, kripto para birimleri için dünyanın ilk düzenlenmiş borsalarından biri olan Gemini’yi başlattı. Kurumsal yatırımcıların yanı sıra günlük tüccarları kripto para birimine çekecek bir ekosistem oluşturmak istiyorlar.

Borsa, Chicago Board Options Exchange’de vadeli işlem sözleşmeleri için Bitcoin spot fiyatları için kullanılır. Kardeşler ayrıca, kripto para biriminin yatırımcılar için daha erişilebilir olmasına yardımcı olmak için bir Bitcoin ETF’si kurmak için başvurdu, ancak SEC bunu ikinci kez reddetti.