Ethereum vs Bitcoin, Hangisi Tercih Edilmeli? – Mayıs 2018

Ethereum ve Bitcoin arasında olan farklar ile ilgili olarak sadece tek fark birisinin daha yüksek değerde olması ve daha fazla kullanılması olurken, bir diğerinin ise daha düşük değerde olması ancak kazanç açısından doğru karar alınırsa...

ethereum fiyatı yorum

Ethereum ve Bitcoin arasında olan farklar ile ilgili olarak sadece tek fark birisinin daha yüksek değerde olması ve daha fazla kullanılması olurken, bir diğerinin ise daha düşük değerde olması ancak kazanç açısından doğru karar alınırsa her iki kripto paranında oldukça iyi kazançlar elde edilmesini sağlaması olarak gösteriliyor. Ethereum, son 1 ay içerisinde ortalama olarak %47 oranında değer kazanırken Nisan ayının başında 380 dolar iken bugün itibari ile 650 dolar seviyesinde bulunmakta.

Kripto paraların ”babası” konumunda olan Bitcoin ise bugün itibari ile ortalama 9.000 dolar seviyesinde ve tarihi rekorunu kırmasına oldukça fazla ilerlemesi ve ortalama %55 oranında daha fazla değer kazanması gereken bir kripto para birimi. Geçtiğimiz ay 7.000 dolar seviyesine kadar gerileyen Bitcoin’in bu ay itibari ile 2.000 dolar civarında değer kazanması Bitcoin’in albenisini zaman zaman daha fazla üst sekmeye taşıyabiliyor.

Ethereum vs Bitcoin!!!

Ethereum ve Bitcoin arasında tercih yapmak konusu ise oldukça zor bir konu. Zira kripto paralar ile ilgili olarak her ikisi de dünyanın en güvenilir ve en değerli 2 kripto para birimi olarak tanınmasına rağmen, zaman zaman yatırımcıların tercihleri Ethereum’dan, zaman zaman ise Bitcoin’den yana olmakta.

Kişisel olarak karar alacak olan bir kullanıcı için şu aşamada Bitcoin ve Ethereum, ikisi de gelecek vaat eden bir kripto para olduğunu çok rahat bir şekilde ifade edebiliriz.