Enerji Tüketimi Tavan Yaptı, Üst Düzey Yetkililer Madencilik Cihazlarına El Koydu!

Çin’in kuzeyinde bulunan Tianjin şehrinde yaşanan olay ülkeyi ayağa kaldırdı


Çin’in kuzeyinde bulunan Tianjin şehrinde yaşanan olay ülkeyi ayağa kaldırdı. Washington, Toronto, Pekin, Ankara ve diğer tüm ülkelerde Bitcoin madenciliği dolayısı ile ilgili olarak yüksek enerji tüketilmesi sonrasında zaman zaman bazı evlere baskınlar yapılmış, hatta bazı fabrikalarda dahi cihazlara el konularak soruşturmaların ardı ardına başlatıldığı bilgisine ulaşılmıştı. Konu hakkında şimdilerde yaşanan olay ise Çin’in kuzeyinde bulunan Tianjin şehrinde yaşandı.

Bölgede yaşayan bir kişinin evinde olağanüstü yüksek enerji tüketimi fark eden enerji dağıtım şirketi yetkilileri, durumu üst düzey yetkililere bildirdi. Enerji tüketiminin en yüksek olduğu ev ile ilgili olarak önce bir araştırma yapan yetkililer bunun yeni moda ”madencilik” faaliyetleri dolayısı ile olabileceğini ve hatları olumsuz etkilediğini söyledi.

Çin’de 3.300 Dolara Üretim Yapılıyor

9.300 dolar seviyesine yakın bir seviyede bulunan Bitcoin, Çin’de tüm masraflar toplandığında 1 BTC sadece 3.300 dolar gibi %35 üretim maliyeti ile üretilebiliyor. 600 bilgisayara ve 6 adet büyük dev boy bilgisayar fanına el konulan olay ile ilgili olarak ise Çin hükümetine bölge vatandaşlarının tepki gösterdiği ve 1 kişinin yargılanmaya başlandığı, 5 şüphelinin ise soruşturma altında oldukları öğrenildi. 600 bilgisayarın enerji hatlarında olağanüstü yüksek enerji tükettiği ve aralıklarla enerji hatlarının aşırı dalgalanmasına neden olduğu bilgisi paylaşıldı.