Bitcoin

Güney Kore Hükümeti Kripto Para Borsaları İçin Yeşil Işık Yaktı

PrimeXBT

Güney Kore’deki bitcoin yatırımcıları tarafından bitcoinin borsalarının serbest bırakılması için bir dilekçe imzalandı.

Buna yanıt olarak hükümet ise Güney Kore’deki kripto borsaları için yeşil sinyal vermeyi düşündü. Bitcoinin fiyatının artmasındaki temel etkenin bu olduğu söyleniyor.

Güney Kore’nin Çin’den sonra kripto para borsalarını yasaklaması bekleniyordu, ancak böyle bir şey yapmadılar; sadece kripto paraların şeffaflığı konusunda çok endişe ediyorlar.  Teknolojiyi engellememek adına bu digital paralara bir şans vermek istiyorlar. Bitcoin hala Güney Kore hükümeti tarafından desteklenmese de, hükümet ülkedeki insanların isteklerine saygı duydu ve onların gücünün farkına vardı.

Bazı yetkililer yasağın hala bir seçenek olduğunu söylesede, hükûmetin amacı spekülasyonu azaltmak ve kripto paraların kullanımını kötüye kullanımdan kaçındırmaktı, koymuş olduğu kısa süreli yasak ile vatandaşlarını kötüye kullanmaları durumunda ülkede kripto paraların yasaklanabileceğini göstermiş oldu.

Dilekçe engellemelere karşı çıkan 300.000 kişi tarafından imzalandı.Her hafta, gelen kutunuza harika kripto içerikleri almak için kaydolun.

Asla istenmeyen posta göndermeyeceğiz ve kişisel bilgilerinizi kimseyle paylaşmayacağız.

Yorum Yap