Kripto Para Madencileri Donanım Talebinde Bulunuyor

Bitcoin ile beraber kripto para madenciliği yapan kişilerin sayısının her geçen gün artış gösterdiğini görüyoruz


Bitcoin ile beraber kripto para madenciliği yapan kişilerin sayısının her geçen gün artış gösterdiğini görüyoruz. Kripto para madencileri özellikle donanım üreticilerinin büyümesine katkı sağlıyor ve büyük bir pazar hacmi yaratıyor. Son zamanlarda artan grafik işlemci ünitesi talebini ise pazarın lideri konumunda yer alan Nvidia firması dahi 2017 yılında tahmin edememiştir.

2017 yılının son çeyreğine baktığımız zaman Nvidia firması grafik işlemci bölümünde karını bir önceki yılki karı olan 2.17 milyar seviyesinden %34 oranında artırarak 2.91 milyar Dolar seviyesine kadar yükseltmiştir.

NVİDİA CEO’SU AÇIKLAMALAR YAPTI

Nvidia’nın CEO’su ve kurucusu olan Jensen Huang bu konu hakkında yaptığı açıklamasında muhteşem bir yılı rekor bir karla kapattıklarını söylerken, yaşanan bu gelişimin en güçlü göstergesinin Nvidia markasının grafik işlemci ünitesi teknolojileri konferansına katılan kişilerin ve çeşitli uzmanların markanın işlemcilerinin para ve hız tasarrufu faydaları sağladığını görmeleriyle beraber son beş yıl boyunca 10 kat arttırdığını gösterdiği belirtti.

Kripto para madencileri bu evrede yeni donanım ekipmanlarının piyasaya sürülmesini bekliyorlar. Bu konuda talebin her geçen gün arttığını söyleyebiliriz.

[fat_coincap id=”5″]