Güney Kore’de Ucuz Elektrik İle Madencilikten 14 Kişi Tutuklandı!

Güney Kore’de yaşanan kripto para skandalları bitmek bilmiyor


Güney Kore’de yaşanan kripto para skandalları bitmek bilmiyor. Kripto para cenneti olarak tanımlanan ancak son dönemde bir anda artan madencilik faaliyetleri ve diğer etkenler dolayısı ile bir yandan zor günler geçiren ülkenin, madencilik alanı ve kara para aklama konusunda ciddi ciddi sorun yaşayan nadir ülkelerden birisi olduğu belirtiliyor.

Son olarak 14 farklı şirket üzerinde yaptıkları denetimler sırasında 300 ila 350 adet arasında madencilik için kullanılan ve yüksek enerji tüketen makineler saptadı. 14 farklı şirketin yasal olarak ucuz enerji kullanımından faydalandıkları bu sayede enerji adına ödedikleri paranın oldukça az olduğu, kar oranlarının ise en üst seviyede olduğu açıklandı. 14 farklı şirketten 13 kişinin tutuklandığı Güney Kore polisince açıklandı.

Dünyaya Zarar Veriyor

Yüksek enerji tüketimi dünyanın gelişmiş ülkelerinde tavan seviyelere varıyor. Enerji üzerine enerji üreten ve nükleer santraller kullanan birçok gelişmiş ülke enerji ihtiyacının ne kadar fazla artar ise o kadar doğaya zarar verildiğini ve insanların geleceğinin pek parlak olmadığını gösteriyor. Bundan dolayı ucuz elektrik alanında Güney Kore’de yeni dönemde fazla harcama yapan ev, işyeri ve ofislere baskınlar yapılabilecek olduğunu beklemek doğal olacaktır.