Hindistan Kripto Para Vergisini Zorunlu Hale Getirdi

Birçok ülke kripto para yatırımcılarının vergi kaçırması üzerine pek çok ülke vergilendirme konusunda adım atmıştı


Birçok ülke kripto para yatırımcılarının vergi kaçırması üzerine pek çok ülke vergilendirme konusunda adım atmıştı. ABD, Güney Kore, Japonya ve Çin gibi ülkeler vergilendirme yapan ülkeler arasında yer alıyordu. Bunlara son olarak ise kalabalık bir nüfusa sahip olan Hindistan katıldı.

100 BİN YATIRIMCI VAR

Hindistan’da tam olarak 100 bin yatırımcı var ve devlet bir araştırma yaparak bu kişilerin yüklü  miktarlarda vergisiz gelir elde ettiğini tespit etti.  Bu konuyla ilgili yapılan bir açıklama ise şu şekildeydi. Hindistan Doğrudan Vergiler Merkezi Kurulu Yönetim Kurulu Başkanı Sushil Chanda, açıklama yaptı. “Kripto para birimlerine yatırım yapan, fakat gelir beyanında bulunmayan ve elde edilen kazanç üzerinden vergi ödemeyen kişilere, kripto para birimlerinin vergilendirilebilir olması sebebiyle vergi ödeme zorunluluğu getiriyoruz” dedi.

Vergi kaçıranları daha iyi tespit etmek adına bu tarz çalışmalar yaptıklarını söyleyen Chanda Ülke genelinde binlerce kişinin gerçekleştirdiği yatırımların hiçbir netliği olmadığını ve bu yatırımları açıkça beyan etmediklerini öğrendik. Bu sebeple ülke genelindeki Gelir Vergisi Otoriteleri, kripto para yatırımları için gelir vergisi zorunluluğu getiriyor” dedi.

 

[fat_coincap id=”5″]