Fio Vakfı tarafından yakın zamanda yapılan bir ankette, katılımcıların %55’i kripto para gönderirken stres yaşadıklarını ve bu yüzden hatalar yaptığını açıkladı. Kullanıcıların %18’i ise bu tür hatalar nedeniyle fon kayıplarının olduğunu bildirdi. Bu nedenle, Kirobo  göndericilerin yanlış adrese gönderilen bir işlemi iptal etmeleri için bir yöntem geliştirdi: “Geri Alınabilir Transfer”

Kirobo gönderene tek kullanımlık bir kod sağlıyor ve alıcının aktarımı alması için eşleşen şifreyi girmesini istiyor. Kirobo yetkilileri açıklamasında:  “Alıcı tarafından doğru kod sağlanıncaya kadar gönderici fonları istediği zaman geri alabilir […] Kirobo kullanıcının özel anahtarını tutmaz ve fonlara veya hedeflerine hiçbir şekilde erişemez. ”dedi.

Platform, siber istihbarat şirketi Scorpiones Group tarafından denetleniyor. Ayrıca İsrail İnovasyon Kurumu tarafından da desteklendiği bildiriliyor.

Kirobo CEO’su Asaf Naim’e göre buluşunun amacı, blockchain işlemlerini çevrimiçi bankacılık kadar kolay ve güvenli hale getirmektir. Geri Alınabilir Transfer, kullanıcıları insan hatasından koruyan blok zincirlere bir mantık katmanı eklemek istiyor.  Kirobo, Geri Alınabilir Transfer özelliğinin Bitcoin (BTC) işlemleri için Ledger kripto cüzdanında mevcut olduğunu açıkladı. Ayn zamanda bu özelliğin 1.000 dolara kadar işlem tutarları için ücretsiz kalacağını söylüyor