Bitcoin Pazarında Bazı Büyük Hareketler Olabilir

Analitik web sitesi CryptoCompare, geçen hafta ile Pazartesi günkü rakamlar arasında BTC / USD oynaklığını karşılaştırdı

Bitcoin nedir

Analitik web sitesi CryptoCompare, geçen hafta ile Pazartesi günkü rakamlar arasında BTC / USD oynaklığını karşılaştırdı. Verilere göre CryptoCompare analistleri, Bitcoin pazarında bazı büyük hamleler olabileceğine inanıyor. Aynı zamanda, iki büyük Bitcoin yatırımcısı ve girişimcisi Anthony Pompliano ve Alistair Milne, Bitcoin’in yükselişe geçeceğini düşünüyor.

Piyasayı bazı büyük hareketler bekliyor mu?

CryptoCompare web sitesi tarafından paylaşılan veriler, bir hafta içinde Bitcoin işlemlerinin Kümülatif Ortalama Hacmi’nin (CAV) yüksek seviyeden oldukça düşük seviyeye (geçen hafta 29 Haziran Pazartesi) değiştiğini ve BTC fiyatının çok daha değişken hale geldiğini gösteriyor.

Bu durum, CryptoCompare analistlerini yakında Bitcoin pazarında patlayabilecek önemli hamlelerin olasılığını düşünmeye yönlendirdi.

BTC-haber-grafik1

Yeni bir boğa koşusu kapıda olabilir: Alistair Milne

Önde gelen Bitcoin yatırımcısı Alistair Milne, BTC’nin yaklaşık %62’sinin geçen yıl boyunca taşınmadığını gösteren verileri Twitter’da paylaştı.

Benzer bir durumun, lider kripto paranın 20.000 dolara yaklaştığı ve tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştığı 2017’deki büyük boğa koşusundan önce de yaşandığını sözlerine ekledi.

BTC-haber-grafik2

Bugünlerde BTC’de inanılmaz derecede yükselme olacak: Pomp

Bitcoin yatırımlarıyla ilgilenen Morgan Creek Dijital yatırım fonunun kurucu ortağı ve BTC destekçisi Anthony Pompliano da BTC’nin yükselişini paylaştı.

Pomp, bugünlerde dünya geçen yıl ve önceki yıla göre çok daha kaotik hale geldiğinden, Bitcoin’de boğa olmaması ihtimalinin mümkün olmadığını vurguladı.

BTC-haber-grafik3

Birçok önemli faktör, Bitcoin’i gelecekte USD’ye gerçek bir alternatif haline getirdi. Bu faktörler, Çin’de başlayan pandemi (ve daha sonraki kilitlenme), bunun neden olduğu ekonomik durgunluk ve QE girişimlerinin bir parçası olarak Fed tarafından basılan devasa miktarda ABD dolarıdır.