KFC Bitcoin ile ödeme almaya başladı

Dünyaca ünlü gıda firması KFC bitcoin ile ödeme almaya başladı


Dünyaca ünlü gıda firması KFC bitcoin ile ödeme almaya başladı. Ünlü tavuk zincirinden sipariş verirseniz sanal ortamda bitcoin ile ödeme yapabilirsiniz. Son dönemde sık sık sanal paraların hayatımızı nasıl yönlendireceğiydi. Çok sayıda tartışma yaşandı ve Bitcoin herşeye rağmen hayatına devam ediyor.

Pek çok ülke ya da önemli kişi kripto paralar hakkında yorumlar yapıyor. Kripto paralar ile ilgili son gelişme ise KFC’nin bitcoin ile ödeme alması oldu. Resmi duyuru ise Twitter hesabından geldi. Açıklama da Kanada da resmen Bitcoin ile ödemenin başladığı duyuruldu. Ayrıca Twitter hesabından güzel bir afiş ile de resmen duyuruldu.

KFC ÖNCÜ OLDU

Kanada’ da artık Bitcoin ile ödeme yaparak KFC mağazalarından sipariş verebiliyorsunuz. The BTC Bucket adında özel bir kova hazırlayan şirket, bu kovayı BTC ile ödemeye izin veriyor. Normal fiyatı 20 dolar olan kova, BTC birimiyle birlikte 0.0041 BTC’ye satın alınabiliyor.

Dünyanın en büyük tavuk zincirlerinden olan KFC bu alanda öncü oldu. Kısa süre içerisinde diğer ünlü markalarında kripto para ile ödeme kabul etmesi bekleniyor.

 

[fat_coincap id=”5″]