Yeni bir ‘fork’ daha: Litecoin Cash geliyor!

Bugüne dek birçok geliştirici, Bitcoin‘i defalarca fork etmeyi başardı

litecoin nedir

Bugüne dek birçok geliştirici, Bitcoin‘i defalarca fork etmeyi başardı. Öyle ki artık Ethereum‘un bile kendi fork’u mevcut. Şimdilerde aldığımız bir habere göreyse Litecoin de fork edilen kripto para birimleri arasına katılmak için gün sayıyor. Fork edilmeye hazırlanan yeni kripto para biriminin adı ise Litecoin Cash olacak.

Fork işleminin ardından halihazırda Litecoin sahibi olan tüm yatırımcılar 1’e 10 oranında Litecoin Cash sahibi olacaklar. Kod adı LCC olarak belirtilen Litecoin Cash‘ta ise SHA-256 algoritması kullanılacak. Bu, Bitcoin’de kullanılanla aynı algoritma.

LTC yatırımcılarına on katı LCC dağıtılacak!

Bitcointalk forumlarında yapılan duyuruda Litecoin Cash geliştiricilerinin Litecoin‘in blok boyutu 1,371,111 iken çatallama, yani fork işlemine başlayacağı ve bu esnada Litecoin sahibi olan herkesin tam 10 katı Litecoin Cash elde edeceği bilgisi verildi.

Daha önce de birçok coin fork edilmişti

Kripto para yatırımcıları fork işlemlerine pek de yabancı sayılmazlar. Halihazırda en popüler fork coinlerinden biri, Bitcoin Cash. Geçtiğimiz yılı oldukça kârlı bir grafikle kapatan Bitcoin Cash, Bitcoin‘in blok boyutuyla ilgili sınırlamaları protesto eden bir ekip tarafından hayata geçirilmişti.

Bir diğer fork olan Bitcoin Gold ise devasa madencilik çiftliklerine sahip şirketlerin Bitcoin‘e yön verdiğini iddia ederek gerçek ve tam manasıyla “merkezi otorite”ye sahip olmayan bir kripto para birimini hayata geçirmek üzere yola çıkmıştı.

Henüz yolun başında olan Litecoin Cash‘i nelerin beklediği ise bilinmezliğini koruyor.

[fat_coincap id=”5″]