Kripto para piyasası 474 milyar dolara geriledi!

Kripo para piyasası daha kısa bir süre öncesinde 500 milyar dolar seviyesini aşmış ve yatırımcılarını sevindirmişti


Kripo para piyasası daha kısa bir süre öncesinde 500 milyar dolar seviyesini aşmış ve yatırımcılarını sevindirmişti. Yatırımcıların taleplerine rağmen düşmeye devam eden kripto paraların değer kaybetmesinden endişe etmeye başlayan yatırımcılar ve madenciler ise geri çekilmeye başladı. Bazı madencilerin endişe dolayısı ile üretim yapmaktan vazgeçtiği,  bazı yatırımcıların ise yaşanan dalgalanma olaylarından sonra kazandıkları yatırım miktarını dahi piyasadan çekerek aktif başka yatırımlara yönlendirmeye başladığı iddia edildi.

Dün Reuters haber ajansı tarafından paylaşılan haberde Japonya’da yaşanan olay ile birlikte BTC satış sistemlerinin güvenliğinin tam olarak sağlanamadığı, birçok yatırımcının parasının dahi güvende olmadığı ifade edilmişti.

10 Sanal Paradan 8’i Düşüş Yaşadı

Kripto para piyasalarında aktif olarak işlem gören en büyük 10 kripto para birimlerinin en az 8 tanesinde düşüş yaşanmaya devam ettiği, 2 tanesinde ise yükselişin sürmeye devam ettiği belirtildi. ABD’de Sermaye Piyasası Kurulu (SEC) tarafından sürekli olarak BTC’nin kurucusu hakkında ortaya atılan yolsuzluk iddiaları ve yasal olarak yargılama sürecine geçilmesinin kripto paraların değerinin düşmesinde büyük etken olduğu ifade edildi.

[bitcointicker]