İngiltere hükümeti kripto paraları denetlemeye başlıyor!

İngiltere hükümeti tarafından kurulan 11 kişilik heyet bundan sonraki süreçte gelecek haftadan itibaren kripto paraların varlığı ve durumu gözlemleyecek, bununla beraber kripto paraların şeffaflığı ile ilgili olarak hükümet adına resmi raporlar hazırlayacak


İngiltere hükümeti tarafından kurulan 11 kişilik heyet bundan sonraki süreçte gelecek haftadan itibaren kripto paraların varlığı ve durumu gözlemleyecek, bununla beraber kripto paraların şeffaflığı ile ilgili olarak hükümet adına resmi raporlar hazırlayacak. Kurulan komisyonda Bitcoin ile ilgili olarak yaşanan sorunlar, güvenlik endişeleri, piyasaların son durumu ile ilgili olarak sıkı bir takibin olacağı belirtilirken, komisyonon raporlarının daha sonrasında İngiliz hükümetine sunulacak olduğu belirtiliyor.

Komisyonun asıl amacının ise kripto paraların şeffaflığının nasıl sağlanacak olduğu yönünde. Zira birçok kripto para yatırımcısı tarafından son dönemde kripto paralar ile ilgili tüm dünyada hükümetlerin ayaklanmasının ciddi krizleri beraberinde getirebileceği ve bir takım sorunları doğurabileceği tahmin ediliyor.

En İyi Şekilde Korunacaklar

İngiltere’de komitenin başkanı olan Nicky Morgan, tarafından yapılan açıklamada ”insanlar daha fazla kripto paraların farkında olmaya devam ediyorlar, ancak bunu hukuksal olarak düzenlemek ve İngiliz vatandaşlarını hukuksal olarak güvence altına almak zorundayız” ifadelerini paylaştı. Yatırımcıların ise atılan bu adımlardan dolayı endişeli oldukları, kripto paraların araştırılmasını istemedikleri biliniyor.

[bitcointicker]