Kripto paralar çöküşün ardından yükselişini sürdürüyor

Geçtiğimiz haftalarda bir anda yaşanan büyük çöküşün ardından kısa sürede kendisini toparlayan ve yükselişe geçen Bitcoin, yatırımcılarını sevindirmeyi sürdürüyor


Geçtiğimiz haftalarda bir anda yaşanan büyük çöküşün ardından kısa sürede kendisini toparlayan ve yükselişe geçen Bitcoin, yatırımcılarını sevindirmeyi sürdürüyor. Geçtiğimiz hafta 9000 dolar seviyelerine kadar gerileyen BTC’nin bu hafta birden yaşadığı yükseliş sonucunda ortalama olarak 11.000 dolar seviyesine çıktığı ve BTC’ye güvenin yatırımcıların güvenini boşa çıkarmadığı açıklandı.

Yine aynı zamanda Bitcoin dışında en büyük ikinci kripto para olarak bilinen Ethereum’da 1000 dolar seviyesine yaklaştğını gören yatırımcılar, yatırımlarını daha fazla arttırmayı sürdürürken, kripto para dünyasının yaşanan düşüşün ardından ”Bitcoin balon, Bitcoin tamamen çöktü” iddialarını boşa çıkardığı gözlemlendi. Kullanıcılar yine aynı zamanda yatırımlarını altcoinler ve BTC’ye yüklemeye devam ederken, kripto para dünyasına bu hafta gelen arz/talep dengesi sonucunda yine bir rekor kırıldığı ortaya çıktı.

Piyasa Değeri 500 Milyar Dolar Seviyesini Aştı

1542 kripto paranın bulunduğu piyasanın bugün sabah saatlerinden itibaren toplam piyasa değerinin 500 milyar doları aştığı ortaya çıkarken, 500 milyar doları aşan piyasa değerinin çok daha fazla yükselmesinin beklendiği kaydedildi. Bitcoin‘e gelen taleplerin piyasanın gücünü daha fazla arttırmayı sağladığı ifade edilirken, yine aynı zamanda Türk yatırımcılarında kripto paralara yükselişin ardından yoğun ilgi göstermeye başladıkları gözlemlendi.
[fat_coincap id=”5″]