Kripto Paralar Değer Kazanıyor

Bitcoin yükselmeye devam ediyor


Bitcoin yükselmeye devam ediyor. Piyasalardaki düşüşün ardından Dolar gün gün değer kazanmaya başladı. 6 bin doların altına inse de 8 bin bandına doğru yükselmeye devam ediyor.

2017 yılının son ayında düşmeye başlayan kripto paralar hızlı bir şekilde değer kaybetmeye başlamıştı. Bu sorun ile ilgili pek çok ülke yöneticisi açıklama yaptı. Özellikle Asya ülkelerinde kripto para yatırımcılarına ciddi yaptırımlar uygulama kararı almıştı. Ayrıca bazı ABD ve Avrupa ülkeleri de kredi kartı kripto para alımına yüzde 5 komisyon şartı getirince yatırımcılar iyice çıkmaza girmiş ve ciddi anlamda sorunlu günler yaşanmıştı.

1 HAFTADA YÜZDE 25 DEĞER KAYBETMİŞTİ

Ancak tüm olumsuzluklara rağmen son 5 gündür Bitcoin başta olmak üzere pek çok kripto para değer kazanmaya devam ediyor. Bu yıl için yüzde 48 değer kaybına kadar giden Bitcoin sadece 1 hafta gibi bir sürede yüzde 25 gibi bir düşüş yaşamıştı. Bazı ülke liderlerinin Bitcoin almayın çağrısı ve Asya ülkelerinin artan yasakları da Bitcoin’in düşüşüne neden olmuştu.

Özellikle Çin kripto para alınacak siteleri tek tek engelledi. Güney Kore’de kripto para konusunda yaptırımlar uygulayacağını açıkladı.

[fat_coincap id=”5″]