Kripto Paralar Hükümetlerin Dikkatinden Kaçmıyor

Kripto paralar ile ilgili olarak her geçen gün yeni gelişmeler yaşanıyor


Kripto paralar ile ilgili olarak her geçen gün yeni gelişmeler yaşanıyor. Kimi zaman hükümetler tarafından yapılan olumlu açıklamalar gündeme gelirken, kimi zaman ise olumsuz açıklamalar gündemde oluyor. Türkiye’de hükümet kripto paralar ile ilgili olarak pek olumsuz açıklama yapmazken, gelişmemiş Afrika ülkelerinde ise en şiddetli dozda Bitcoin eleştirileri ortaya atılıyor. Bazı ülkelerde kripto paraların memurlara yasaklanması dahi daha önce gündeme gelen konulardan birisi olarak biliniyor.

Vatandaşların kripto paralara algısının olumlu olmasına rağmen olumsuz açıklamalar algıları olumsuz yönde değiştiriyor. Türkiye’nin konuştuğu Bitcoin kazançları ile onlarca insan zenginliğin kapısını aralarken bu durumu birçok kişi belli etmiyor.

Bitcoin Hakkında Olumlu Açıklama Çok Fazla

Milyarder iş adamları kripto paralar hakkında olumsuz açıklamalar ile gündeme geliyorlar ve kripto paralar ile ilgili olarak bu olumsuz açıklamalar kendilerine olumsuz bir şekilde yansıyor. ABD’ hükümetinin kripto paralara bakış açısı genellikle olumlu yönde olurken, Almanya, Fransa ve Orta Avrupa ülkelerinin kripto paralara bakış açısı oldukça olumlu yönde. Ara sıra yapılan olumsuz açıklamalar olması ise taraflı açıklamalar olarak değerlendiriliyor.