KuCoin Nedir ve Ne İşe Yarar?

2017 yılında iki teknoloji meraklısı tarafından kurulan KuCoin, çok çeşitli yatırım ürünleri ve hizmetleri sunan bir kripto borsasıdır


2017 yılında iki teknoloji meraklısı tarafından kurulan KuCoin, çok çeşitli yatırım ürünleri ve hizmetleri sunan bir kripto borsasıdır. Hacim açısından ilk 10 kripto değişim platformundan biridir. Bu borsa, kullanıcılarının yüzlerce kripto para biriminde işlem yapmasına olanak tanır. Ticarete ek olarak, KuCoin kullanıcıları staking ve borç verme hizmetlerinden de yararlanabilirler. Staking, kullanıcıların çeşitli kripto para birimlerinden günlük faiz kazanmalarını sağlayan pasif bir gelir yöntemidir. Ayrıca, kullanıcıların istedikleri zaman para çekmelerine izin vermenin ek avantajı ile birlikte gelir. Ek olarak, KuCoin kullanıcıları yönlendirmelerden, yarışmalardan ve yeni kripto para birimlerine yatırım yapmaktan da ekstra gelir elde edebilirler.

KuCoin e-posta, canlı sohbet ve telefon dahil olmak üzere çeşitli destek seçenekleri sunar. Ayrıca hesabınızda, paranızı bilgisayar korsanlarına karşı korumaya yardımcı olacak iki faktörlü kimlik doğrulama özelliğine sahip olmayı da seçebilirsiniz. Buna ek olarak, e-postalarınızda güvenlik ifadeleri ayarlayabilirsiniz. Bu, KuCoin ile uğraşırken daha yüksek bir güvenlik derecesine sahip olacağınız anlamına gelir.

Ne İşe Yarar?

KuCoin’in müşteri destek ekibi son derece profesyoneldir. Bu, KuCoin’in yüksek müşteri memnuniyeti oranına sahip olmasının nedenlerinden biridir. Ek olarak, destek personeli güler yüzlü ve bilgilidir. Bununla birlikte, KuCoin’in güvenliği hakkında şikayetler olmuştur. Kullanıcılar para kaybettiklerini veya hesaplarının çalındığını bildirmektedir. Bunun nedeni, KuCoin’in ABD’de düzenlenmiş bir borsa olmamasıdır. Müşterileri korumak için KuCoin, kimlik avı önleme güvenlik ifadeleri ve iki faktörlü kimlik doğrulama dahil olmak üzere çok çeşitli güvenlik önlemleri sunar.

KuCoin hem temel hem de gelişmiş KYC doğrulaması sunar. Temel doğrulama süreci kişisel bilgilerinizi doldurmayı içerir. Bu süreç, kara para aklamayı önlemek ve dolandırıcılık riskini azaltmak için kullanılır. Gelişmiş doğrulama süreci, devlet tarafından verilen fotoğraflı bir kimlik gibi ek belgeler sağlamanızı gerektirir. Bu, daha yüksek bir günlük para çekme limiti gibi daha gelişmiş özelliklerin sağlanmasına yardımcı olur.

KuCoin’in kullanıcı dostu web sitesi, hızlı ve kolay bir şekilde kaydolmanıza, bir hesap oluşturmanıza ve kripto para satın almanıza olanak tanır. Hesabınıza masaüstü ve mobil cihazlardan da erişebilirsiniz. Çok çeşitli kripto para birimleri sunar ve 750 işlem çifti arasından seçim yapabilirsiniz. İşlemlerinizi görüntülemenizi sağlayacak CSV dosyalarını KuCoin desteğinden de talep edebilirsiniz.

KuCoin’in web sitesi, kripto para birimlerinin bir listesini sağlayan bir stake havuzu sunar. Kullanıcılar ayrıca esnek veya sabit vadeli stake etme için kaydolabilirler. Staking türüne bağlı olarak, günlük% 0 ila% 0.2 arasında faiz kazanabilirsiniz. KuCoin’in web sitesi ayrıca kaldıraç tokenlerinin bir listesini de sunmaktadır. Bunlar, KuCoin tarafından başlatılan ve KuCoin spot piyasasında alınıp satılabilir varlıklar olan yeni türev türleridir. Bu tokenlerin son kullanma tarihi yoktur ve para birimi türüne veya kârın katına göre adlandırılır.