MailChimp Kripto Paralara Dair Olan Hesapları Kapatıyor

MailChimp, aldığı karar ile birlikte bundan sonraki süreçte kripto paralara dair tüm hesapların kapatılacak olduğunu açıkladı

mail

MailChimp, aldığı karar ile birlikte bundan sonraki süreçte kripto paralara dair tüm hesapların kapatılacak olduğunu açıkladı. Neredeyse tüm hesapları anında kapattıklarını duyuran MailChimp yönetimi, şimdilerde bundan sonrasında da sistemleri üzerinde hiçbir kripto para hesabına izin vermeyecek olduklarını, bundan sonra kripto paralar, Bitcoin veya benzer kripto paralara dair önemli hesapların istenmediğini açıkladı.

Bir e-posta pazarlama servisi olarak tanımlanabilecek olan MailChimp, genel olarak dünyada milyonlarca üye kaydına sahip durumda olan en iyi pazarlama ve otomasyon sistemi olarak tanınıyor.

Kripto Paralar Neden Engelleniyor?

Kripto paralar ile ilgili olarak son dönemde sürekli Google, Facebook ve daha birçok platform tarafından engellenmesine yönelik adımlar atılıyor. Bu adımların arkasında yatan gerçek ne bilinmez ancak gelecek süreçte MailChimp kararından sonra diğer bazı dev sitelerin dahi Bitcoin ile ilgili ciddi engelleme ve yasaklama kararları alabilecek olduğunu söyleyebiliriz. Kripto paralara yönelik engellemenin arkasında yatan sebep ile ilgili en ufak açıklama yapılmış değil. Zira Google ve Twitter sadece engellediklerini duyurmuş ve daha farklı açıklama yapmamıştı.