Mehmet Aydın’ın Eşi Bitcoin Çiftliğinin Yerini Söyledi

Çiftlik Bank CEO’su Mehmet Aydın’ın tutuklu eşi Sıla Soysal, tutuklu yargılanmasına devam edilirken ifadelerinde merakla aranan ve mağdurlar tarafından hangi şehirde olduğu sorulan Bitcoin üretim çiftliğinin Akhisar’da olduğunu açıkladı

Çiftlik Bank CEO’su Mehmet Aydın’ın tutuklu eşi Sıla Soysal

Çiftlik Bank CEO’su Mehmet Aydın’ın tutuklu eşi Sıla Soysal, tutuklu yargılanmasına devam edilirken ifadelerinde merakla aranan ve mağdurlar tarafından hangi şehirde olduğu sorulan Bitcoin üretim çiftliğinin Akhisar’da olduğunu açıkladı. Çiftliğin Mehmet Aydın tarafından eksik görünen paraları gidermek amacıyla kurulduğunu ve çiftlik içerisinde 1000 ila 2000 arasında Bitcoin üretim makinası olduğunu açıklayan Soysal, buradan gelen ve üretilen tüm paraların Mehmet Aydın’ın kendi hesabına geçtiğini açıkladı.

Soysal, üretim ve Çiftlik Bank arasında paraların devamlı olarak aktarıldığını, Bitcoin üretimi ile birlikte kazanılan paraların Aydın tarafından eksikleri gidermek adına kullanıldığını iddia etti.

Tosuncuk Uruguay’da Çiftlik Hala Kazanıyor Olabilir

Çiftlik Bank CEO’su Mehmet Aydın’ın Uruguay’da olmasına rağmen Türkiye’de olan Bitcoin çiftliğinden hala daha para kazanıyor olabilecek olduğu düşünülüyor. Binlerce dolarlık aylık kazanca sahip olabilecek kadar yüksek makine gücüne sahip olan Bitcoin çiftliğinin polis ekipleri tarafından yerinin tespit edilip edilmediği konusunda ise açıklama yapılmış değil. Mehmet Aydın’ın son açıklamasında BTC ile mağdurlara ödeme yapabilecek olduğunu açıklamasının ardından ise yeni dolandırıcılık yolunun BTC olacağı iddia edilir hale gelmişti.