Morgan Stanley: Bitcoin Çöküyor

ABD’li yatırım bankası Morgan Stanley tarafından hazırlanan rapora göre Bitcoin’de yaşanan çöküş çok hızlı ilerliyor


ABD’li yatırım bankası Morgan Stanley tarafından hazırlanan rapora göre Bitcoin’de yaşanan çöküş çok hızlı ilerliyor. Morgan Stanley, 2000 yılında yaşanan dot-com krizine benzer bir şekilde Bitcoin’de aynı çöküşün devam ettiğini, Bitcoin’de çöküşün 15 kat daha fazla hızlı şekilde ilerlediğini açıkladı. Morgan Stanley tarafının açıklamaları ise hem dikkat, hem tepki çekti.

Yapılan açıklamada Bitcoin’in 15 kat daha hızlı çöküşe doğru ilerlemesi ile ilgili olarak çöküşün nedenleri konusunda ise ”artan işlem hacmi yatırımcıların acele ederek piyasadan çıkmak istemesini gösterir, yatırımcılar Bitcoin piyasasından hemen acele ile çıkmak istiyor” ifadelerini kullandı.

Kriz İlerliyor, Bitcoin Yatırımcıları Olumlu Haber Görmek İstiyor

Kriz ilerledikçe Bitcoin yatırımcılarını endişe altına sürükleyen büyük endişe, yatırımcıları hep olumlu ve iyi haberler görmek istemesine neden oluyor. ABD’ki kuruluşların ve şirketlerin Bitcoin yatırımları yapması gibi etkenlere dayalı olarak zaman zaman artış yaşayan Bitcoin, çoğu zaman düşüş yaşamasından dolayı da son dönemde ciddi hedeflerin odağında bulunuyor. Binlerce yatırımcı paralarının batıp batmayacak olduğunu sorgularken, Bitcoin’de yaşanan gelişmelerin gelecek süreci belirleyecek olduğu açık ve net.