Otherdeed For Otherside Nedir?

Otherdeed For Otherside, Otherside metaverse çalışmasındaki sanal arazi parçalarını temsil eden bir NFT serisidir

otherdeed for otherside

Otherdeed For Otherside, Otherside metaverse çalışmasındaki sanal arazi parçalarını temsil eden bir NFT serisidir. Bu NFT’ler, oyunun farklı öğelerini içeren dinamik NFT’lerdir.

Tüm Otherdeeds, metaverse deneyimi için farklı bir kaynak koleksiyonuna sahiptir. Dinamik NFT’ler olarak, Otherdeed NFT’lerin özellikleri, kullanıcıların oyundaki aktivitelerine göre değişebilir. Dinamik özellikler, sanal arazi parsellerinden varlık eklemek veya çıkarmak gibi eylemler sağlar. Sonuç olarak, Otherdeed NFT’leri, metaverse içinde ikincil bir pazar yeri için temel oluşturur.

Bu NFT serisini daha iyi anlamak için, Otherside Metaverse’in ayrıntılarını inceleyelim.

Otherside Metaverse Nedir?

Otherside Metaverse, bir çevrimiçi çok oyunculu oyundur. Yuga Labs tarafından geliştirilmiştir ve Bored Ape Yacht Club’la ilişkilidir. Oyun, MMORPG modelinde sürükleyici bir oyun deneyimi sunar. Bored Ape Yacht Club ve Mutant Ape Yacht Club’ın kurucuları, Otherside metaverse için 4,5 milyon dolarlık bir başlangıç sermayesi fonu ile metaverse’e girişlerini kutladılar. Bored Ape Yacht Club ve Mutant Ape Yacht Club’ın başarısı, bu NFT koleksiyonlarındaki özel avantajlarla birlikte, Otherside için gerekli itici güç oldu.

otherdeed for otherside

Yuga Labs’ın kurucuları, metaverse platformunu geliştirme konusunda tamamen farklı bir bakış açısına sahipler. Otherside kurucuları, etkileşime odaklanarak onu genel metaverse platformlarından daha fazlası olarak inşa etmek istiyorlar. Nitekim kurucular, Otherside’ın dijital-insan etkileşimi için yeni sınır olarak hizmet etmeye çalışacağını iddia ettiler. Animoca Brands ile yapılan iş birliği, projenin NFT’ler aracılığıyla sanal gayrimenkul sahipliği sunan büyük bir sanal ekosistem yaratma vizyonu için de güçlü bir destek görevi gördü.

Otherdeed For Otherside Bileşenleri

Otherside Metaverse’inin tam olarak nasıl çalıştığını anlamak için temel bileşenleri bilmelisiniz. APE veya ApeCoin ve Otherdeed For Otherside NFT’leri temel bileşenlerdir. Aynı zamanda metaverse içinde Kodas olarak bilinen dijital yaratıklarla da karşılaşacaksınız. Burada bu bileşenlere ve bunların Otherside meta veri deposundaki rollerine kısa bir genel bakış verilmiştir.

ApeCoin

ApeCoin veya APE, Bored Ape Yacht Club ekosisteminin ERC-20 tokeni, yani kripto para birimidir. Kripto para birimi, BAYC’deki programlar için Ethereum blok zincirinde geliştirildi. Otherside metaverse’de sanal arazi satın almakla ilgilenen herhangi bir kişi, ödemeyi ApeCoin kullanarak yapmak zorundadır. ApeCoin sahiplerinin BAYC ekosistemindeki daha geniş ayrıcalıkları, Otherside metaverse içinde özel avantajlar sağlayabilir.

Kodas

Otherside metaverse’sindeki devasa ekosistem, benzersiz varlıklar olan Kodas’ı barındırmak için yaratıldı. Yuga Labs, onları, kullanıcıların Otherside’a seyahat etmesine yardımcı olan yaratıklar olarak tanımlıyor. Koda’ların doğası gereği Otherside arazisiyle ilişkili olduğu açıktır ve geliştiriciler, kullanıcılardan bir koda ile karşılaştıklarında dikkatli olmalarını istemiştir. Görünüşe göre Kodas, tüm Otherdeed arazilerinin yalnızca %10’unda bulunabiliyordu.

otherdeed for otherside
otherdeed for otherside

Otherdeed Arsa Tipleri

Otherside metaverse’nin en önemli bileşeni, yani Otherdeeds NFT koleksiyonu, dinamik NFT’lerin avantajlarınının kullanılmasını sağlıyor. Kullanıcılar, beş farklı alana bölünebilen Otherdeeds ile farklı arazi avantajlarını keşfedebilir.

Beş arazi türü arasında Infinite Expanse, Biogenic Swamp, Chemical Goo, Rainbow Atmos, ve Cosmic Dream bulunur. Bu arazi türlerinin her biri, farklı nadirlik seviyelerine ve bireysel ödüllere sahiptir. Örneğin, Biogenic Swamp, Otherside metaverse’deki sanal arazinin en nadir çeşididir, Infinite Expanse ise en yaygın olanıdır.

Şu an itibariyle proje toplamda 200.000 adet Otherdeed tanımlamıştır. Ayrıca BAYC sahiplerine 10.000 adet, MAYC sahiplerine ise 20.000 adet Otherdeed ayrıldı. Ayrıca Rainbow Atmos, Cosmic Dream ve Infinite Expanse üzerinde çalışan geliştiriciler toplamda 15.000 Otherdeed aldı.

Metaverse’deki her arazi parseli, kendi kaynaklarına sahiptir ve ayrıca normal olarak yaratılamayan benzersiz eserler içerebilir. Eser örnekleri, çok nadir bulunan ve toprakların muhafızları olarak Koda’lara sahip olabilen sulfuric land veya volcanic land içerir.

otherdeed for otherside