Özel okul sitelerinde Bitcoin sorunu

Milli Eğitim Bakanlığı Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürü Bilal Tırnakçı, tarafından yapılan açıklamaya göre 12 özel okulun internet sitesinde ”Bitcoin” arama terimlerinin olduğu ve Bitcoin ile birlikte arama planlarında daha fazla ön planda çıkmayı...


Milli Eğitim Bakanlığı Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürü Bilal Tırnakçı, tarafından yapılan açıklamaya göre 12 özel okulun internet sitesinde ”Bitcoin” arama terimlerinin olduğu ve Bitcoin ile birlikte arama planlarında daha fazla ön planda çıkmayı hedeflediklerini açıkladı.

Uzmanlar son dönemde özel okul siteleri dahil olmak üzere birçok internet sitesi üzerinden kullanıcıların haberi olmadan Bitcoin madenciliği yapılmaya devam edildiğini ifade etti. Özel okulun sitesine giren bir kullanıcı hem arama sayfasında daha üst sıralarda görünüyor, hem site üzerinden bilerek veya web tasarımcısı tarafından yapılan hata sonucunda BTC üretimi site üzerinden yapılabiliyor.

Engellendi!

Milli Eğitim Bakanlığı Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürü Bilal Tırnakçı, ise bu tür sitelerin engellendiğine değinerek, özel okulların sitelerine erişim engeli getirildiğini ve 12 özel okulun sitelerine bugünden itibaren sorun düzeltilene kadar ulaşılamayacak olduğunu açıkladı. Özel okulların dışında birçok forum sitesi ve aktif kullanıcı yüküne sahip sitelerin haberleri olmadan veya haberleri var iken Bitcoin madenciliğini kullanıcının cihazları üzerinden otomatik olarak yaptıkları biliniyor.

[bitcointicker]