Rusya Kripto Paralara Neden Karışmıyor?

Katı yönetimleri ile bilinen ve ABD‘ye karşı olmasına rağmen sürekli olarak kripto paralar ile ilgili Asya ülkeleri ve ABD’nin yeni yasalar ile gündemde durmasına karşılık Rusya neredeyse hiç gündeme gelmiyor


Katı yönetimleri ile bilinen ve ABD‘ye karşı olmasına rağmen sürekli olarak kripto paralar ile ilgili Asya ülkeleri ve ABD’nin yeni yasalar ile gündemde durmasına karşılık Rusya neredeyse hiç gündeme gelmiyor. Rusya’nın ekonomik olarak diğer birçok ülkeye oranla daha çok ama çok düşük bir ekonomiye sahip durumda.

Ülkenin ekonomisi düşük olmasına rağmen mafya, kara para aklama ve vergi kaçırma gibi alanlarda çok daha fazla sorun ortaya çıkıyor ve kripto paralara hali ile ilgi de dünyaya oranla Rusya’da da eşit olarak belki de biraz daha düşük seviyede artışını sürdürüyor.

Rusya Lideri Putin Karar Alabilir

Rusya, diğer ülkelere oranla daha fazla Başkan Putin’e bağlı bir ülke ve kurumlara oranla Putin tarafından alınacak olan her karar direkt olarak uygulanmak zorunda kalan bir ülke. Bunun da etkisi ile ülkede Rus Ekonomi Bakanlığı tarafından önlem alınsın veya alınmasın, Putin tarafından söylenecek sözler geçerlidir ve şuana kadar Putin tarafından hiçbir şekilde kripto paralar ile ilgili olumlu veya olumsuz bir açıklama yapılmış değil.