SwissBorg Nedir? Herkes İçin Kolay Kripto Para Ticareti

SwissBorg, kullanıcılarına kripto para yatırımlarını daha verimli yönetmeleri için altyapı ve araçlar sağlayan Blockchain tabanlı bir varlık yönetimi platformudur


SwissBorg, kullanıcılarına kripto para yatırımlarını daha verimli yönetmeleri için altyapı ve araçlar sağlayan Blockchain tabanlı bir varlık yönetimi platformudur.

Projenin bu kullanımı kolay platformu yaratmadaki amacı, kullanıcılara kripto para birimlerinin yeni finansal alanında gezinmelerinde yardımcı olmaktır. SwissBorg’un kurucuları, kripto para birimlerinin bazen karmaşık doğasının ve henüz herhangi bir standardizasyon bulamayan dağınık altyapı ve araçların üstesinden gelmek için böyle bir platforma ihtiyaç olduğunu düşünerek bu projeyi başlatmışlar.

Gelin bizde SwissBorg konusuna yakın bakalım. Öncelikle:

SwissBorg Nedir?

SwissBorg projesi, kurucular Anthony Lesoismer ve Cyrus Fazel’in kolay kullanım sunmak adına yarattıkları bir platformdur. İkili, projeyi desteklemek için başlangıçta 53 milyon dolar topladı ve ardından Aralık ayında 2017 kripto para birimi rallisinin zirvesinde başladı.

Projenin merkezi İsviçre’deyken, ekip üyeleri tüm dünyaya yayılmış durumda. Çok kültürlü ve çok disiplinli ekibinin bir parçası olarak 20’den fazla ülkeden üye ile projeyi geliştirmeye devam ediyorlar.

SwissBorg, kripto para birimi yatırımları için Blockchain tabanlı güvenli bir varlık yönetimi platformudur. Türünün ilk örneğidir ve amacı kripto para birimlerine yatırım sürecini basitleştirmektir. Bunu, başlıca kripto para borsalarıyla entegrasyon ve topluluk temelli bir sahiplik modeli dahil olmak üzere çeşitli şekillerde yapar.

Masaüstü platformuna ek olarak, Wealth App ve Community App olmak üzere iki mobil uygulama da vardır. Her ikisi de iOS ve Android cihazlar için mevcuttur ve platforma erişim sürecini çok daha kolay hale getirir.

Projenin 2021 başlarındaki en büyük başarıları arasında 53 milyon dolarlık başarılı fon toplama çabası, büyük bir topluluk oluşturulması, oyunlaştırılmış bir Bitcoin tahmin uygulamasının artan kullanımı ve yüksek performanslı bir yerel token (CHSB) yer alıyor.

SwissBorg Wealth Uygulaması

SwissBorg Wealth Uygulaması, kullanıcıların kripto portföylerini oluşturmalarına ve yönetmelerine olanak tanıyan platformun merkezidir. Kripto servetini yönetmenin kolay ve sezgisel bir yoludur.

Kullanıcılar, gösterge tablosunu oldukça sezgisel ama aynı zamanda son derece güçlü bulacaklar. Kripto para birimi yatırım sürecinden herhangi bir tahminde bulunmaya yardımcı olabilir.

Aynı zamanda esnektir ve kullanıcıların SwissBorg hesaplarına USD, EUR ve GBP dahil olmak üzere bir dizi fiat para birimini kullanarak fon sağlamasına olanak tanır. Para çekme işlemleri kolaydır ve SwissBorg bankacılık ortakları SEPA ve Faster Payments ağına ait olduğundan, banka havaleleri 5 dakika gibi kısa bir sürede tamamlanabilir.

Düzenli olarak yeni varlıklar ekleniyor ve Servet Uygulaması yakında hem IOS hem de Android işletim sistemleri için mevcut.

Akıllı Motor (Smart Engine)

Smart Engine, Wealth App kullanıcılarına, daha geniş kripto pazarlarında herhangi bir zamanda mevcut olan en iyi likidite ve döviz kurlarına erişim verilmesini sağlar.

Akıllı Motor, tüm büyük kripto para borsalarına bağlanarak ve arama yaparak yüzlerce ticaret çiftini saniyeler içinde analiz eder. Bu, desteklenen fiat veya kripto para birimlerinden herhangi birinde alım veya satım için en iyi oranları keşfetmesini sağlar.

Analitik Araçlar ve Danışmanlar

Wealth uygulaması, desteklenen varlıkları sürekli olarak analiz eder ve derin öğrenme algoritmaları aracılığıyla kullanıcılar, kendi portföyleri hakkında daha iyi bir fikir edinebilir. Bu, genel performansı analiz etmeyi, bu performansı iyileştirmenin yolları hakkında gerçek zamanlı tavsiyeler vermeyi ve kullanıcıların yatırım stratejilerinin zayıf kısımlarını anlamalarına yardımcı olan tavsiyeleri içerir.

Wealth uygulamasındaki robot danışmanları, Wealth Uygulaması tarafından desteklenen herhangi bir kripto para birimine yatırım yaparken kullanıcıların daha iyi zamanlama kararları vermelerine yardımcı olmak için eğilimlerin yönünü tahmin etme yeteneğine de sahiptir.

Gelişmiş Güvenlik

SwissBorg, bilgisayar korsanları tarafından sunulan tehlikeleri anladığı için, Wealth Uygulamasının güvenliğini ve kullanıcıların fonlarını birinci öncelik olarak belirliyor. Bu nedenle, MPC kriptografisi, platform stres testleri ve gelişmiş güvenlik yazılımlarının oluşturulması dahil olmak üzere güvenlik uygulamalarına büyük yatırımlar yaptılar. Sonuç olarak, Servet Uygulaması istikrarlı ve güçlüdür ve hem bilgisayar korsanlarından hem de hatalardan korunarak kullanıcı fonlarının her zaman güvende olmasını sağlar.

Şeffaf Ücretler

Kripto endüstrisindeki bazı platformlar ve kuruluşlar, ücret veya düşük ücret vaat etmemektedir, ancak iddialarını destekleyecek şeffaflıkları yoktur. SwissBorg, kripto endüstrisindeki en şeffaf ücret yapılarından birini yarattı. %100, kullanıcılara en iyi döviz kurlarını sunmaya ve hiçbir gizli ücret sunmaya odaklanmıştır.

Bu, hiçbir ücret olmadığı anlamına gelmez, ancak SwissBorg’un olduğu yerde onlar hakkında tamamen şeffaftır. Bu, kullanıcıların maliyetlerinden her zaman emin olmalarını ve her zaman mevcut olan en iyi döviz kurlarını aldıklarından emin olmak için karşılaştırma yapmalarını sağlar.

Kripto Paketlerinde Çoklu Varlıklar

Wealth App kullanıcıları, Wealth App kripto paketini kullanarak yatırımlarını kolayca çeşitlendirebilir ve tahminde bulunmalarını ortadan kaldırabilir. Bunlar, bir fonun işleyişine çok benzer şekilde bir araya getirilmiş önceden seçilmiş kripto para birimleridir. Bu, riski azaltmaya ve performansı artırmaya yardımcı olabilir. Fonlar en iyi performans gösteren varlıklara ve en kötü performans gösteren varlıklardan otomatik olarak kaydırıldığından kripto paketleri her zaman yeniden dengelenir.

Akıllı Getiri Hesabı

Smart Yield hesabı, kullanıcıların çeşitli kripto para birimleri yatırmak için yıllık getiri elde etmelerini sağlayan Wealth Uygulamasına nispeten yeni bir ektir. Bu yeni bir program olduğu için SwissBorg şu anda bir bekleme listesine alınma isteklerini kabul ediyor ve ardından yavaş yavaş kullanıcıları bünyesine katıyor.

Smart Yield hesabı, sınıfının en iyisi bir getiri programı oluşturmak için sizi çok çeşitli merkeziyetsiz finansal uygulamalarla seçilen karşı taraflara bağlar. Bu, en kabul edilebilir risk düzeyi için en yüksek getiri ile sonuçlanan en iyi piyasa fırsatlarından yararlanmanızı sağlar.

Şu anda tek varlık desteği, standart Wealth App kullanıcıları için %10,35 ve premium kullanıcılar için %20,69 APY ile USDC’dir. Ekip ayrıca Smart Yield hesabına BTC, ETH, BNB ve CHSB eklemeye çalışıyor.

SwissBorg Ödül Programı

SwissBord Ödül Programı, kullanıcıların arkadaşlarını davet etmelerini ve bu süreçte BTC kazanmalarını sağlayan bir tavsiye programıdır. Her başarılı davet, kullanıcıya ve arkadaşına €1 ile €100 arasında bir Ödül Bileti kazandırır. İşlem oldukça basittir:

  1. SwissBorg Uygulamasında Ödüller Sekmesini açarak ve benzersiz ödüller bağlantısını paylaşarak davet bağlantınızı paylaşın.
  2. Arkadaşınız SwissBorg uygulamasını indirir ve 50€ veya daha fazla (veya kendi para biriminde eşdeğeri) depozito yatırır.
  3. Hem kullanıcı hem de arkadaşlar bir ödül bileti alır ve Bitcoin ödüllerini talep edebilir. Ardından daha fazla bilet ve ödül kazanmak için paylaşmaya devam edin.

SwissBorg Premium Üyeleri

Premium hesap sahibi olmak, Akıllı Verim Hesabında daha düşük değişim ücretleri ve önemli ölçüde artan verim gibi avantajların kilidini açar. Premium hesaba yükseltmekle ilgilenen kullanıcıların 50.000 CHSB token’ı satın alması ve ardından 12 aylık bir süre boyunca stake etmesi gerekiyor. Bu 12 ay boyunca tokenler kilitlenir ve geri alınamaz veya değiştirilemez.

İlk 12 aylık süre sona erdikten sonra, stake edilen token’ların kilidi açılır. Bu noktada kullanıcı, premium hesap durumlarını korumak için onları stakede tutabilir, ancak aynı zamanda jetonları herhangi bir zamanda geri çekmekte veya değiştirmekte özgürdür.

Topluluk Uygulaması

SwissBorg Topluluk Uygulaması, kullanıcıların Bitcoin’in gelecekteki fiyatı hakkında spekülasyon yapmalarına ve haklılarsa Bitcoin kazanmalarına izin verdiği için ilginç bir konsepttir. Temel olarak Bitcoin hakkında öğrenmeyi oyunlaştırır. Hem Android hem de iOS sürümlerinde mevcuttur ve yüklendikten sonra kaydolma ve başlama yalnızca 90 saniye veya daha kısa sürer.

SwissBorg’un Arkasındaki Ekip

SwissBorg kendisini “kripto endüstrisini herkes için eğlenceli, adil ve anlamlı hale getirerek geliştirmeye adanmış bir finans ve teknoloji uzmanları ekibi” olarak adlandırıyor.

SwissBorg web sitesi, iki kurucusu Anthony Lesoismer ve Cyrus Fazel de dahil olmak üzere ekibin yalnızca en iyi sekiz üyesini gösterirken, tüm ekibin 20 farklı ülkeyi kapsadığını da söylemeye devam ediyor. SwissBorg ekip üyelerinin çoğu, portföy yönetimi ve finansal danışmanlık hizmetlerinde yılların deneyimini masaya getiriyor. Birçoğu ayrıca Avrupa’nın en iyi işletme okullarından bazılarından mezun oldu.

Cyrus Fazel, SwissBorg’un kurucularından biridir ve CEO’su olarak görev yapmaktadır. Cyrus, varlık yönetimi ve algoritmik ticarette on yıldan fazla deneyime sahip çok kültürlü bir fintech uzmanıdır. SwissBorg’u kurmadan önce SEQUOIA Asset Management SA’da Yatırım Yönetim Platformu Başkanı ve Kıdemli Serbest Fon Danışmanıydı.

Cyrus, SwissBorg’daki rolüne ek olarak, ortak değerler ve üstel teknolojilerin yardımıyla birlikte daha iyi bir dünya inşa etme arzusuyla birleşmiş, merkeziyetsiz küresel bir yenilikçiler ve teknoloji meraklıları topluluğu olan Disruption Disciples’ın eş başkanıdır. Yerel buluşmalar ve uluslararası toplantılar, sürekli düşünce alışverişi ve işbirlikleri aracılığıyla, acil sorunlara yaratıcı çözümler keşfediyor ve geliştiriyorlar.

Anthony Lesoismer, SwissBorg’un ve onun CSO’sunun diğer kurucu ortağıdır. SwissBorg Anthony’yi kurmadan önce, JFD Brokers’ta Finansal Piyasa Dijital Danışmanlığı Başkanıydı. Ayrıca türev ve ETF’lerde çeşitli satış pozisyonlarında bulundu.

İşin teknik tarafında CTO, deneyimli bir yazılım mühendisi olan Nicolas Remond’dur. Ecole nationale supérieure des Mines de Paris’ten Bilgisayar Bilimi alanında gizli Yüksek Lisans derecesi aldıktan sonra, yazılım oluşturma ve tasarlamada çeşitli roller üstlendi. Ancak özgeçmişinde eksik olan bir şey, Blockchain teknolojisiyle ilgili herhangi bir deneyimdir.

Genel ekibe bakıldığında, finans ve yatırım konusunda geniş deneyime sahip oldukları açıktır, ancak Blockchain teknolojisi açısından oldukça zayıf görünüyorlar. Tabii ki SwissBorg son derece karmaşık bir Blockchain projesi değil, bu nedenle liderlik ekibinin sınırlı Blockchain deneyimi çok büyük bir sorun olmayabilir. 20 ülkeye yayılmış diğer bireylerde, bazı Blockchain uzmanlarının olduğundan eminim.

Desteklenen Ülkeler

Şu anda SwissBorg dünya çapında 115’den fazla ülkede kullanılabilir ve gelecekte daha fazlasını dahil etme planları var. Dikkate alınması gereken bir şey, bazı ülkelerin sakinlerinin SwissBorg özelliklerinin tamamına erişememesidir. 

Listeden kayda değer bir hariç tutma ABD’dir. ABD’deki yatırımcılar, ABD’deki katı mali düzenlemeler nedeniyle SwissBorg’da hesap açamıyor veya Wealth Uygulamalarını kullanamıyorlar. Türkiye’de ise yerel ve fiat birimleri hariç kullanılabiliyor.

Desteklenen Varlıklar

Şu anda (Temmuz 2021), SwissBorg 21 farklı kripto para birimini ve 15 farklı fiat birimini destekliyor.

Her zaman yeni varlıklar ekliyorlar ve diğer varlıkların Varlık Uygulamalarına dahil edilmesi gerektiği konusunda devam eden oyları var.

Özel Varlık Yönetimi

Özel servet yönetimi endüstrisi, dünya çapında artan refah seviyelerine yanıt olarak son yıllarda önemli ölçüde büyümüştür. Sadece ABD’de milyoner sayısı 2010’dan bu yana iki katından fazla arttı ve dünyanın geri kalanında, özellikle Çin’de ve diğer yükselen ekonomilerde benzer eğilimler var.

Zenginlikteki büyümeyi ve özel servet yönetimi ihtiyacını yönlendiren bir başka şey de, elbette, çok daha fazla insanı milyoner yapan kripto para birimi ve merkezi olmayan finans devrimidir.

SwissBorg gibi bir kripto özel servet yönetimi platformu, Fintech özel servet yönetimi olarak kabul edilir. Varlık yönetiminin herkes için daha şeffaf ve erişilebilir hale gelmesi için acil ihtiyaç olmasına rağmen, geleneksel varlık yönetimi endüstrisi blok zinciri teknolojisini dahil etmekte yavaş kaldı.

Kısmen bu, büyük finans firmalarının ve oyuncuların Blockchain teknolojisinin üstel büyümesini ve yıkıcı doğasını hafife almaya devam etmesinden kaynaklanıyor. Ek olarak, kripto para birimleri bir varlık sınıfı olarak statüleriyle ilgili kafa karışıklığına ve belirsizliğe maruz kalmaya devam ettiğinden, geleneksel finansal danışmanlık topluluğunda kripto para sahipleri için çözümler üretmeye istekli çok az kişi var.

Kısacası, finans endüstrisinin, özellikle de özel servet yönetimi endüstrisinin, kendisini yeniden tanımlaması ve merkezi olmayan finans ve Blockchain teknolojileri devrimini yakalaması gerekiyor.

Merkeziyetsiz finans platformları, geleneksel merkezi finans ve yatırım çözümlerinden eksik olan birçok avantaj sunar. Buna daha fazla şeffaflık, daha düşük ücretler, zaman tasarrufu ve artan yatırım çözümleri dahildir.

SwissBorg kurulduğunda, merkezi olmayan tek varlık yönetimi projelerinden biriydi. Tek benzer projeler, o sırada var olan kripto fonlarıydı. SwissBorg, topluluğa platformun alacağı yönü seçme hakkı verdiği için bu merkezi çözümlerden daha üstün olarak kabul edilir.

Daha yakın zamanda ortaya çıkan rakip projeler var, ancak ilk hamle avantajı ile SwissBorg, Blockchain tabanlı en büyük kripto varlık yönetimi platformlarından biri olmaya devam ediyor. Ortaya çıkan rekabet göz önüne alındığında bile, özel servet yönetimi endüstrisi bir dizi platformu destekleyecek kadar büyük.

SwissBorg Token (CHSB)

SwissBorg platformunda kullanılan yardımcı program token’ı CHSB’ye sahiptir. Toplam 1 milyar token arzına sahip bir ERC-20 token’ıdır. Mevcut dolaşımdaki arz, 933 milyon olan bu sayının biraz altında.

Kalan token’lar, projenin geliştirilmesi ve tanıtımı için yedekte tutuluyor. KuCoin ve Uniswap’ta bazı küçük hacimli işlemler olmasına rağmen, CHSB tokenlerinin çoğu HitBTC’de işlem görmektedir. Binance ve Bittrex gibi büyük borsaların çoğu, CHSB tokeninin ticaretini desteklemez.

Meritokrasinin Kanıtı

Meritokrasinin Kanıtı özellikleri, CHSB token sahiplerinin tüm ağın gelişimine ve ilerlemesine katılmalarına izin verir. CHSB token’ını tutarken üretilen RSB token’ları vardır ve bunlar referandum teklifleri için oylama token’ları olarak kullanılır.

Ne kadar çok CHSB tutulursa, o kadar fazla RSB üretilir ve sahibinin oy verme gücü o kadar artar. Kullanıcılar, SwissBorg’un gelecekteki rotasını belirlemeye yardımcı olmanın yanı sıra, referandum oylamasına katılmaları için de ödüllendiriliyor.

Koru ve Yak

Koruma ve Yakma politikası, CHSB fiyatının düşme eğiliminde olduğu herhangi bir zamanda geri satın alarak ve dolaşımdaki token’ları yakarak CHSB token’larının fiyatını desteklemeye yardımcı olur. Bu avantajlıdır çünkü geri alımlar önceden duyurulduğunda gerçekleşebilecek arbitrajı önler.

Geri alımın önceden ilan edildiği geleneksel geri alımda, arbitrajcıların tokenleri planlanan yakma işleminden önce satın alması ve ardından token arzı düşürüldükten hemen sonra tokenlarını daha yüksek bir fiyata satması nadir değildir. Bu, uzun vadeli token sahiplerini ve sadık topluluk üyelerini SwissBorg Koru ve Yakma politikasının yaptığı gibi korumaz.

SwissBorg, CHSB tokeninin fiyatını korumak amacıyla her ay Wealth App ücretlerinin %20’sini bir rezerve ekler. CHSB’nin fiyatı düşüş bölgesine girerse (göstergesi olarak 20 günlük hareketli ortalamayı kullanarak), SwissBorg rezerv fonlarını kullanarak otomatik olarak CHSB için satın alma emirleri verir.

SwissBorg DAO

SwissBorg Merkeziyetsiz Otonom Organizasyon (DAO), ekosistemin yönetimine yardımcı olmak için oluşturuldu. SwissBorg ekibi ve topluluk üyeleri arasında birleştirici bir köprüdür. Bu sayede topluluk üyeleri, ekosistemin yönetimine katıldıkları için CHSB token’ları ile ödüllendirilirken, projenin gideceği yönü belirlemeye yardımcı olma yeteneğine sahiptir.

Ekip, topluluk üyelerinin katılması için bazı farklı roller tanımladı. İşte bu rollerden birkaçı:

  • Dijital Sanatçı : Bu, SwissBorg projesinin tanıtımına yardımcı olan her türlü içeriği (videolar, sunumlar, bloblar, resimler vb.) oluşturmakla görevli bir içerik yaratıcısıdır.
  • Çevirmen : Çevirmenler, önemli belgeleri ve makaleleri ana dillerine çevirmekle görevlidir. Bu teşvik edilmiş konum, SwissBorg’un en zor ama önemli görevlerden birini tamamlamasına yardımcı olur.
  • Destekleyici : Destekleyici, SwissBorg hakkındaki sözlerin esas olarak sosyal medya platformlarında yayılmasından sorumlu olan bir pazarlamacıdır. Destekleyici, platformun benimsenmesini ve kullanımını artırmanın anahtarıdır, böylece CHSB token’larının değerini artırır.
  • Moderatör : Moderatör, forumlarda ve tartışma panolarında bulunan bir yöneticiye benzer. Moderatör, SwissBorg tarafından kullanılan çeşitli kanallardaki iletişimi düzenler. Bu sorumluluklar arasında grup kurallarının uygulanması, tartışma akışının düzenlenmesi ve sağlıklı tartışmanın teşvik edilmesi, uygunsuz içeriğin kaldırılması ve daha fazlası yer alır.
  • Kampanyacı : Kampanya yürütücü, tanıtımcıya benzer, ancak sosyal medya kanallarıyla çalışmak yerine gerçek dünya kanallarıyla çalışır. Bu, diğer gruplar ve kişilerle ağ kurmak ve SwissBorg’u tanıtmak için etkinlikler düzenlemek anlamına gelir. Bu, şehir buluşmalarını, AMA’ları, grup toplantılarını ve diğer yüz yüze etkinlikleri içerebilir.
  • İş Tanıtıcı : İş tanıtıcı, özünde bir büyükelçi rolünü üstlenir ve kripto topluluğu içindeki iş ortakları, yatırımcılar ve etkileyicilerle bağlantı kurmaya çalışır.

Son Sözler

2017’deki 53 milyon dolarlık fon toplayıcı, o sırada Blockchain endüstrisindeki en başarılılardan biriydi. SwissBorg da fonları boşa harcamadı ve kripto para birimi için özel varlık yönetimi ile ilgili sorunların çoğunu çözen etkileyici bir ürün sundu. Ayrıca kripto para birimine yatırım yapmayı herkes için basit ve erişilebilir hale getirir.

SwissBorg tarafından geliştirilen Servet Uygulaması, kripto para birimi yatırımı için güçlü ve basit bir çözümdür. Kullanıcılar, aynı sezgisel arayüz içinde tüm kripto varlıklarını alıp satabilir, para yatırabilir ve çekebilir, yönetebilir ve hatta ticaret yapabilir.

Daha da etkileyici olanı, SwissBorg’un Wealth Uygulamasından yararlanabilecek 115’den fazla ülke için tüm düzenleyici çerçevelerle tamamen uyumlu hale gelmesidir. Bu, kullanıcıların eylemlerinin yasallığı konusunda endişelenmeden kripto para birimi yatırımına katılabilecekleri anlamına gelir.

Ayrıca, SwissBorg için halihazırda çok iyi çalışan topluluk odaklı yaklaşımı ve merkezi olmayan yönetimi de takdir ediyoruz.

Hep birlikte ele alındığında, SwissBorg Servet Uygulamasının, kripto para varlık yönetimini basit ve daha erişilebilir hale getirme projesinin misyonunu gerçekleştiriyor gibi görünüyor. 2020’de CHSB tokeninde görülen büyük fiyat artışı göz önüne alındığında, yatırımcılar hemfikir görünüyor.

SwissBorg, kendileri için belirledikleri yolda devam edebilirse, bu, gelecek on yıllar boyunca servet yönetiminin hızını belirlemeye devam edecek temel Blockchain projelerinden biri olabilir.