Bitcoin

Türk Bitcoin yatırımcısının 500.000 TL’lik BTC’si çalındı

turk bitcoin

Dünyada olduğu gibi Türkiye’de de aktif olarak hesap hacklemeleri ve benzer olaylar yaşanıyor. The New York Times gazetesinin haberine göre Türkiye’nin aralarında olduğu Bitcoin gasp olayları ve benzer olaylar gündeme gelirken, son olay ise Turgay T. isimli BTC yatırımcısının başına geldi.

Turgay T. bir Bitcoin borsası sitesinden değeri 500.000 TL’ye denk gelen seviyede BTC yatırımı yaptı, bu yatırımın ardından bir gün öğlen kalktığında ise telefonuna gelen mesaj ile birlikte adeta şaşkına döndü. Hattının kopyalandığını fark eden Turgay T. hemen Bitcoin yatırımının olduğu siteye girerek yatırımının çalınmasını engellemeye çalışırken, dolandırıcıların mail adresini değiştirmesi ve telefon numarasını silmesi dolayısı ile bunu başaramadı.

Soruşturma Başlatıldı

Turgay T. bunun üzerine savcılığa suç duyurusunda bulundu ve parasının iade edilmesini istedi. Gerekli olan ifadeler alındı ve gönderim yapılan cüzdan adresi üzerinden hırsızların bulunması için çalışma başlatıldı. Bitcoin borsası sitesinin hangi site olduğu henüz daha öğrenilemezken, her zaman yapılan ”asla bilgilerinizi paylaşmayın” uyarısının ne kadar önemli olduğu bir kez daha ortaya çıktı.

[bitcointicker]

Yorum Yap