Bitmain 4 milyar dolar operasyon geliri açıkladı!

Araştırma şirketi Bernstein’in analistleri, Bitcoin madencileri ve madencilik havuzları için güçlü donanımlar üreten Çinli Bitmain şirketinin geçtiğimiz 2017 yılında 4 milyar dolar civarında operasyon geliri elde ettiğini açıkladı


Araştırma şirketi Bernstein’in analistleri, Bitcoin madencileri ve madencilik havuzları için güçlü donanımlar üreten Çinli Bitmain şirketinin geçtiğimiz 2017 yılında 4 milyar dolar civarında operasyon geliri elde ettiğini açıkladı.

CNBC‘de yer alan haberde ise Bitmain’in büyüme hızı, ekran kartı üreticisi Nvidia ile kıyaslandı. Bilindiği üzere Nvidia, daha çok yüksek donanım gerektiren oyunlar için ürettiği ayrışık ekran kartı modelleriyle biliniyor. Ancak son dönemde madencilerin Nvidia’nın güçlü modellerine olan ilgisi, şirketin stoklarının neredeyse tükenmesine yol açmış durumda.

Bitmain, Nvidia’yı solladı!

Şirketten resmî bir açıklama yapılmadığı için Bernstein analistleri Bitmain’in brüt kar marjını yüzde 75 olarak tahmin ediyor. Yüzde 64’lik operasyon geliri de yaklaşık 4 milyar dolara tekabül ediyor.

Oysa yılın aynı döneminde Nvidia’nın geliri 3 milyar dolar olarak kayıtlara geçmişti. Yani Bitmain, 2017 yılını Nvidia‘dan çok daha kârlı bir şekilde kapatmayı başarmış oldu.

Pazar Bitmain’in elinde

Antminer adını verdiği madencilik riglerini üreterek sektörü tek başına domine eden Bitmain, Bitcoin kazım zorluğunun her geçen gün artmasıyla eş zamanlı olarak daha güçlü donanımlar üretmeyi de sürdürüyor. “Altına hücum başladığında kürek satan kazanır” sözünün doğruluğunu teyit edercesine, Bitcoin’in fiyatı ne olursa olsun kazanan taraf hep Bitmain oluyor.

Kripto para borsalarında yaşanan düşüş ve çıkışlardan hiç etkilenmeyen Bitmain, CPU ile kazılan diğer çoğu kripto para birimleri için madencilik çözümleri de sunuyor.

[fat_coincap id=”5″]