Ünlü Bankacı Bitcoin Aracılık Şirketi Aldı

18 yıllık borsa kariyerinin ardından kripto para şirketi kuran QNB Finansinvest’in CEO’su Özgür Güneri, BTCTürk adlı Bitcoin aracılık şirketinin yüzde 95’ini satın aldı ve CEO olarak işe başladı

Özgür Güneri

18 yıllık borsa kariyerinin ardından kripto para şirketi kuran QNB Finansinvest’in CEO’su Özgür Güneri, BTCTürk adlı Bitcoin aracılık şirketinin yüzde 95’ini satın aldı ve CEO olarak işe başladı.

Son dönemde değer kaybeden kripto paraların aracılık şirketlerinden bir tanesi olan BTCTürk el değiştirdi. Ülkemizdeki en iyi aracılık firmalarından bir tanesi olan BTCTürk artık Özgür Güneri’ye emanet olacak.

Özgür Güneri 2000 yılından bu yana QNB Finansbank bünyesinde farklı firmalarda çalışıyordu. Son 5 yılda da QNB Finansinvest’de Yönetim Kurulu Üyesi ve CEO olarak görev yapan C. Özgür Güneri, 1 Şubat 2018 itibari ile bu görevinden ayrılarak BTCTurk’e ortak ve CEO olarak katıldı. Güneri, BTCTürk ile verilen hizmeti daha iyi bir noktaya çıkarmak istiyor ve bu alanda yenilikler yapacak.

Kripto paraların geleceği

Tüm dünya da kripto paraların geleceği tartışılıyor. Ancak tüm bu tartışmalara rağmen ciddi anlamda bir kripto para yatırımı var. Tüm dünya da 500 milyar dolarlık bir yatırıma sahip olan kripto paralar son bir kaç günlük dönemde ciddi bir artış gösterdi.

Ülkemizde de kripto paralara olan yatırım her geçen gün artıyor. Yüsde 47’ye varan düşüş yaşasa da son 1 haftada yüzde 24 yükselme yaşadı.

[fat_coincap id=”5″]