Ünlü ekonomi yorumcusu: Bitcoin çökmüş halde!

Amerika Birleşik Devletleri’nde yaşayan ekonomist Dr


Amerika Birleşik Devletleri’nde yaşayan ekonomist Dr. Nouriel Roubini, kripto paralar ve Bitcoin’in son durumunu özetledi. Las Vegas’ta gerçekleşen bir toplantıda yaptığı açıklamaları ile gündeme bomba gibi düşen Nouriel Roubini, kripto paralar konusunda bir süredir yaşanan etkiler ve sorunların çöküş yaşanmasına neden olduğunu ve bugün geldiğimiz bu noktada Bitcoin dahil tüm kripto paraların çöktüğünü ifade etti.

Bitcoin‘in çökmesine rağmen diğer altcoinlerin daha fazla çökmüş olduğunu ve bir enkaz örneği yaşandığını ifade eden Roubini, bu durumdan kurtulmanın nasıl mümkün olabilecek olduğu veya olamayacak olduğu konusunu ise zamanın gösterecek olduğunu, ama kısa süre içerisinde pek fazla iyimser tahminler ve açıklamalar yapılmasının mümkün olamayacak olduğunu açıkça ifade etti.

2008 finans krizini 2 yıl önceden bildi

Amerika Birleşik Devletleri’nde yaşayan ekonomist Dr. Nouriel Roubini, 2008 yılında yaşanan finans krizini 2 yıl önceden görerek tahmin eden bir isim olarak bu konuda yaptığı her açıklamanın değeri çok daha farklı ve çok daha fazla değerli. ABD’de saygın bir isim olarak görülen Roubini, bu açıklamaları ile adeta kripto para yatırımcılarını da uyarmış görünüyor.