Ünlü Yatırımcı’dan Bitcoin Yorumu

Dünyanın önde gelen isimlerinden aynı zamanda Legg Mason’un eski CIO’su Bill Miller Bitcoin ile ilgili yorumlarda bulundu

Bitcoin-miller

Dünyanın önde gelen isimlerinden aynı zamanda Legg Mason’un eski CIO’su Bill Miller Bitcoin ile ilgili yorumlarda bulundu. Yatırım dünyasının ünlü isimleri arasında yer alan Miller, açıklamasında Bitcoin’den umutlu olduğunu ifade etti. BTC’de ciddi bir artış yaşanacağına olan düşüncesinin de hâlâ devam ettiğini belirtti.

Miller Bitcoin İçin Umudunu Koruyor

Bir yayına katılan Miller, Bitcoin fiyatı hakkında düşüncelerine yer verdi. Şu anki fiyatların oldukça olumlu olduğunu ifade eden Miller, Bitcoin’in güvenli bir liman olduğunu söyledi. Başarılı yatırımcı, ayrıca şu ifadeleri kullandı:

“Şu anda fiyat, bir süredir 9 bin doların üzerinde seyretmeye devam ediyor. Bence bu son derece iyi bir durum. Bitcoin, daha önce hiç bu kadar güvenli olmamıştı.”

Serbest yatırım fonu yöneticisi Miller, daha önceleri Amerikan yatırım firması Legg Mason’da CIO olarak çalışmıştı. Bitcoin’e ilk olarak yatırım yaptığı zamanlarda, ana kripto para biriminin fiyatının 200 dolar olduğunu belirten Miller, şimdiki durumun kendisi için oldukça makul olduğunu belirtti.

Bitcoin yatırımlarının ortalamasının, BTC başına 300 dolar olduğunu belirten Miller, bunların hiçbirini satmadığını da sözlerine ekledi. Miller, daha önce yaptığı açıklamalarda Bitcoin konusunda ufak şüphelerin olduğunu söylemişti. Usta yatırımcı, Bitcoin fiyatının 3100 dolara düştüğü dönemden kısa bir süre sonra, CNBC’ye verdiği söylemde şu ifadeleri kullanmıştı:

“Bitcoin ilginç bir teknolojik deney. Şu anda izlemek gerekiyor. Fiyat sıfıra da inebilir, çok ciddi boyutta artadabilir.”

Ancak görünüşe baktığımızda Miller, Bitcoin konusunda artık daha olumlu düşünüyor.

Kısa ve Uzun Vadeli Fiyat Tahminleri

Bitcoin fiyatı, bir süredir yatay bir seyir göstermeye devam ediyor. Otoritelerin bir kısmı, bunun olumlu olduğunu ifade ederken, bir başka görüşe göre ise, 10 bin doları güçlü bir şekilde aşamayan BTC için, bundan sonra yönü aşağı doğru olacak. Bu yönde görüş bildiren analist Elixium Crypto, ‘aşağı yönde beklenmedik bir patlama’ yaşanabileceğini ifade etmişti.

Başarılı analist, geçtiğimiz günlerde PayPal’dan gelen haberle tetiklendiği iddia edilen fiyat rallisine dikkatli bir şekilde yaklaşmak gerektiğini söylemişti. BTC’deki durumun pek de iyi olmadığını ifade eden analist , fiyatların her an aşağı yönlü büyük bir patlama yapabileceği uyarısını verdi.