Altcoin Kripto Para

Yerli Kripto Para Borsası Sistemkoin’de Güvenlik Zafiyeti!

sistemkoin

Ülkemizde faaliyet gösteren en ve günlük 60 milyon dolarlık işlem hacmine sahip Sistemkoin borsasında ciddi güvenlik zafiyetleri bulunuyor.

Sadece Bitcoin üzerinden 10 milyon dolarlık işlem gerçekleştiren Sistemkoin borsasının asıl faaliyet noktası ise altcoinler. Sistemkoin sistemlerinde yapılan güvenlik araştırmaları sonucunda rapor oluşturulmuş ve site yönetime sunulan rapor üzerinde siteden cevap alınamamış. 

Sistemkoin’de yapılan araştırmada ortaya çıkan güvenlik zafiyeti iki aşamalı kimlik doğrulamasının devre dışı bırakılmasıyla ilgili. Bir diğer zafiyet ise müşterilerin destek talepleriyle ilgili. 

Ülkemizde yeni yeni yayınlaşmaya başlayan kripto para borsalarında para çekme tüm borsalarda olduğu gibi ülkemiz borsalarının da en büyük özelliği. Müşterilerin en çok ilgilendiği konular olan para çekme talepleri ülkemizde bankaların ağır denetimleri ve çeşitli sistemsel sorunlar nedeniyle daha uzun sürüyor. Dünyanın en büyük kripto para borsalarından birisi olan Coinbase ve Binance gibi platformların yıllar önce aştığı bu sorunlar ülkemizde halen daha devam ediyor. 

Sistemkoin üzerinde güvenlik araştırmaları yapan kişi konuyla ilgili olarak “Sisteme girdiğimde destek taleplerini görüntüleyebiliyor ve bu taleplere cevap yazabiliyorum. Destek taleplerinin çoğu para çekme sorunlarıyla ilgili” dedi. Keza ekran görüntüsünde görüldüğü gibi Sistemkoin’de yaşanan sorun rahatça görülebiliyor. 

Konuyla ilgili SistemKoin ile kurduğumuz iletişimde SistemKoin yetkisi “Yapılan suçlamalar asılsızdır. Avukatımız gerekli açıklamaları yapacaktır” dedi. Dileriz sorunlar kısa sürede çözülür ve kamuoyu aydınlatılır.

Yorum Yap