20.000 dolarlık Bitcoin’i bedavaya sattılar!

Reuters haber ajansı tarafından yayınlanan haberde dünyanın en büyük Bitcoin alımının geçtiğimiz hafta yapıldığı, ancak bu alımların geçersiz sayıldığı kaydedildi


Reuters haber ajansı tarafından yayınlanan haberde dünyanın en büyük Bitcoin alımının geçtiğimiz hafta yapıldığı, ancak bu alımların geçersiz sayıldığı kaydedildi. Haber ajansı Japonya’da Tech Bureau Corp tarafından işletilen hükümete bağlı Japon Zaif borsasının yapılan bu hata sonucunda 7 gün boyunca sistemlerinde ”0” ödeme yaparak 20.000 dolarlık Bitcoin alımına izin veren bir açığın olduğu ve bu açığın geç fark edildiğini yazdı.

Bu açığın fark edilene kadar binlerce kullanıcı tarafından sisteme yüklenildiği ve değeri 20 trilyon dolara varan Bitcoin alımının yapıldığı belirtildi. Açık süresi boyunca tam 20.000 Bitcoin alımı yapılırken, sistemin bu satın alımlara ardı ardına onay verdiği, ancak hesap dışına çıkışına ise ”teyit” durumu dolayısı ile onay vermediği belirtildi.

Japonya’da İncelenmeye Başlandı

Yaşanan olayın hemen ardından Tech Bureau Corp tarafından işletilen hükümete bağlı Japon Zaif borsası için Tokyo yönetimi harekete geçti ve sıkı bir inceleme başlatmaya karar verdi. Yaşanan açığın Bitcoin borsasını etkilemediği bilinirken, paraların ise hiçbir şekilde kar elde edilmediği ve hesaplardan otomatik olarak silindiği belirtildi. Yatırımcılar hakkında ise yasal işlem başlatılmadı.

[bitcointicker]