Bitcoin’de düşüş yaşanıyor

Bitcoin son günlerde 11 bin doların üzerine çıkış yaparken, bugün ise düşüş yaşandı


Bitcoin son günlerde 11 bin doların üzerine çıkış yaparken, bugün ise düşüş yaşandı. Yaşanan düşüş ile ilgili olarak yatırımcıların endişe etmemesi gerektiğine değinen kripto para uzmanları, düşüşün normal olabileceği uyarısında bulundu. BTC’de Ocak ayının başından beridir yaşanan gerileme dolayısı ile yatırımcıların oldukça fazla endişeli olduğu belirtildi.

Büyük yatırımcıların son dönemde 344 milyon dolarlık BTC alımı yapması, kripto paranın daha fazla yükselmesine sebep olan bir gelişme olarak görülürken, yaşanan bu gelişmenin hemen ardından 11 bin 500 dolara yakın seviyede 10,773 bin dolar seviyesine düşülmesi ise yatırımcıları üzen bir gelişme olarak gösterildi.

%8.7 Oranında Düşüş Yaşandı

Bitcoin’de toplam yaşanan düşüşün %8.7 oranında olduğu belirtildi. İngiltere Merkez Bankasu Başkanı Carney tarafından bugün yapılan açıklamada da BTC’nin artık bir sabit para haline gelemeyeceği, dolar, Euro ve altın gibi sabit değerlerde durmayı başaramadığından tanınamayacak olduğunu ifade etmişti. İsrail ise bir son dakika gelişmesi olarak kripto paralardan vergi almaya başlayacaklarını duyurarak %20 ila %25 arasında İsrail içerisindeki yatırımcıların vergi vermek zorunda kalacak olduğunu ifade etmişti.

[bitcointicker]