6 Milyon BTC Kayboldu

CasaHODL güvenlik şirketi mühendisi Jameson Lopp, 6 milyon Bitcoin’in kaybolduğunu açıkladı


CasaHODL güvenlik şirketi mühendisi Jameson Lopp, 6 milyon Bitcoin’in kaybolduğunu açıkladı. Yapılan açıklamada kripto para dünyasında sürekli olarak bir hırıszlık vakasının yaşandığı ve son vakalardan birisinin de 6 milyon Bitcoin’in çalınması yönünde olduğu açıklandı. CasaHODL güvenlik şirketi mühendisi Jameson Lopp, açıklamasında 187 milyar dolar değerinde olan bu kripto paraların ortadan kaybolduğunu belirtti.

Temmuz ayında 6 milyon Bitcoin’e ulaşımın tamamen engellendiğini ve bundan dolayı milyarlarca dolarlık kayıp olduğunu belirten Lopp, bu konuda atılması gereken adımlar olduğunu ve kripto para borsalarının da kendilerini korumak zorunda olduklarını açıkladı. Yapılan bu açıklamalar kısa süre içerisinde dikkat çekerken, 187 milyar dolarlık çalıntı işleminin arkasında kim veya kimlerin, nelerin olduğu bilinmiyor.

Aktif Olarak Şuan Bile Hırsızlık Yapılıyor

6 milyon BTC’nin kayıp olmasının arkasında dev siber saldırganların olabilecek olduğu, piyasada bulunan kötücül kripto para borsalarının olabilecek olduğu yönünde tahminler mevcut. Tam anlamı ile kripto para borsalarında gelecek haftalarda neler olacak olduğu, bu kayıp BTC sayısının daha fazla ne kadar artabilecek olduğu yönünde net bir bilgi ve iddia hakim değil.

  • Bitcoin ile ilgili yapılan araştırmalarda siber saldırganların son yıllarda en fazla bu alanda faaliyet gösterdikleri ve bu alanda fazlası ile siber saldırı sorunlarının yaşandığı bilgisi paylaşılmıştı.