Güney Kore Hükümeti Araştırmalarını Sürdürüyor

Güney Kore hükümetinin kripto paralar ile ilgili araştırmalarını en üst düzeyde sürdürdüğü iddia ediliyor


Güney Kore hükümetinin kripto paralar ile ilgili araştırmalarını en üst düzeyde sürdürdüğü iddia ediliyor. Bir süredir kripto paralar konusunda açıklama yapmayan ancak sektörü yakından takip eden Güney Kore hükümetinin ülkede bulunan kripto para borsaları ile ilgili kararlar alması, memurlara kripto para yasağı getirmesi benzer kararlar uygulaması bölgede kripto paraların ne kadar fazla kullanım sıklığı olduğunu gösteriyor.

Son yılların en fazla talep gören dijital parası olarak tanımlanan Bitcoin, bu konuda dünyanın en iyilerinden birisi. Hali ile Güney Kore yönetiminin de bu konuda önlemler almasını normal karşılamak ve olası durumların engellenmesi adına bu şekilde adımlar attığını kabul etmek gerekir.

Daha Fazla Önlemler Alabilir

İddialara göre Güney Kore hükümetinin çok daha fazla önlemler alabilecek olduğu ve bunun Güney Koreli yatırımcıları endişelendiren konular arasında ilk sırada olduğu belirtilmekte. Tam anlamı ile hükümetin nasıl kararlar alabilecek olduğu tahmin edilemiyor olsa bile ülkede yaşanacak olan gelişmelerin fazlası ile dikkat çekici ve direkt Bitcoin fiyatına etki edecek olan gelişmeler olduğu yönünde bilgiler var.

Japonya ve Çin yönetimlerinin ise Güney Kore yönetimine oranla daha az bu alanda ilgilendiği, Çin’de en az 3 milyon kripto para yatırımcısı olmasına rağmen nüfusun yoğunluğundan ötürü bunun önemsiz bir rakam olarak görüldüğü bilgileri mevcut. Çin hükümetinin Güney Kore hükümetine oranla daha çok madencilik alanında sert ve katı kuralları bulunmakta.