7.000 Dolar Ve Üzeri Yatırımı Olan Kaçtı, 1000 Dolar Ve Altı Kaldı

Bitcoin yaşanan çöküntü ve gerilim dolayısı ile yatırımcılarına zorlu kararlar almak yönünde zorluyor


Bitcoin yaşanan çöküntü ve gerilim dolayısı ile yatırımcılarına zorlu kararlar almak yönünde zorluyor. Yatırımcılar ise kripto para varlıklarının kendilerine kar getirmesi için satın aldıklarını ve hemen hemen 6 ay civarından beridir sadece 1 kez kazanç sahibi olabildiklerini, bu durum dolayısı ile bir kısım yatırımlarını satmak zorunda kaldıklarını belirtmiş durumda. Kripto para sahibi yatırımcıların bu durum dolayısı ile ellerinde bulunan yatırımlarının değer kaybı yaşamaması adına nasıl yol izlemeleri gerektiğine bu aşamadan sonra haberler ve duruma göre karar vereceklerini belirtmesine rağmen Reddit platformunda kripto para bölümünde yapılan açıklamada her 10 kullanıcıdan en az 3 tanesinin 7.000 dolar ve üzerinde yatırımı olduğu, düşüş dolayısı ile 7.000 dolar ve üzerinde yatırıma sahip olan Bitcoin yatırımcılarının mevcut yatırımlarını sattıkları belirtildi.

1000 Dolar Ve Altı Korudu

1000 dolar ve altı yatırıma sahip olan Bitcoin yatırımcılarının ise mevcut yatırımlarını korudukları ve zaten zarar etme durumlarının çok az olmasından dolayı 6.000 dolar sınırına kadar satış yapmayı düşünmedikleri internet sayfalarına yansıdı. Bazı yatırımcılar ise 500 dolarlık yatırımlarını dahi korumaktan korktuklarını ve hemen satış yaparak zarar ettiklerini ve bir daha Bitcoin almayacaklarını, bunun yerine Ethereum ve Ripple alacak olduklarını ifade etti.

  • Reddit dünyanın en büyük forumlarından birisi ve kripto paralara özel olarak ayrılan bölümde her gün milyonlarca yatırımcı ve kullanıcı ifadelerini ve görüşlerini diğer kullanıcılar ile paylaşıyor. Zaman zaman ünlü isimlerde sorulara site üzerinden cevap veriyor.