Apple Kripto Para Uygulamaları Konusunda Kararsız

Apple’ın kripto para uygulamaları konusunda son günlerde aldığı kararın ardından ciddi bir kararsızlık içerisinde olduğu, henüz daha tam kesin olarak kripto para uygulamaları ile ilgili net karar veremediği iddia edildi


Apple’ın kripto para uygulamaları konusunda son günlerde aldığı kararın ardından ciddi bir kararsızlık içerisinde olduğu, henüz daha tam kesin olarak kripto para uygulamaları ile ilgili net karar veremediği iddia edildi. İddialara göre bir süreden beridir ciddi anlamda kripto para uygulamalarını izleyen ve kripto para uygulamalarının App Store kullanıcılarına nasıl zorluklar ve sorunlar yaşatabilecek olduğunu görüşen Apple mühendisleri, kullanıcıları korumak adına bir takım önlemler alıoyr.

Apple Önlemler Alacak

İddialara göre eğer doğru çıkarsa Apple yönetiminin kripto paralar ile ilgili uygulamalar hakkında ciddi önlemler alacak oldukları, bu önlemler sayesinde kullanıcılarını bulut tabanlı madencilik ve Bitcoin uygulamaları karşısında koruyacak olduğu iddia edildi.

Bir diğer önlemin ise kripto para uygulamalarına +17 yaş ibaresi logosunun eklenebilecek olduğu, bu ibare sayesinde 17 yaş altı kullanıcıların bu uygulamaları kullanmasının engellenecek olduğu iddia ediliyor.