Coinrail Saldırısı Bitcoin’i Etkiledi

Güney Kore kripto para borsası Coinrail siber saldırıya uğradı


Güney Kore kripto para borsası Coinrail siber saldırıya uğradı. Saldırı sonucunda zaten düşük seviyede olan Bitcoin fiyatları daha fazla düşüş yaşarken, siber saldırının neden ve nasıl olduğu ile ilgili Güney Kore kripto para borsası Coinrail tarafından açıklama yapılmadı. Siber saldırı ile ilgili olarak Güney Kore vatandaşlarının korunması adına Güney Kore Menkul Kıymetler Borsası tarafından çok kısa süre içerisinde soruşturma başlatılarak Coinrail isimli kripto para borsasına kayyum atanmasının beklenen bir gerçek olduğu açıklandı.

Coinrail yetkilileri büyük bir siber saldırıya uğradıklarını doğruladı, saldırının sonucunda ne kadarlık bir kayıp yaşandığı konusunda ise basın mensuplarının ısrarlı sorularına karşı en ufak açıklama yapmayan ve basın mensuplarının sorularını yanıtlamayan yetkililere tepki yağdı.

%50 Oranını Aştı

Güney Kore kripto para borsası Coinrail’e düzenlenen siber saldırı sonucunda kripto paralarda kayıp %50 oranını aştı (2018) Bitcoin ile ilgili olarak ise Coinrail borsasını kullanan kişilerin direkt yatırımlarını diğer kripto para borsalarına gönderdikleri ve bir daha Binance ve benzeri kripto para borsaları dışında hiçbir borsayı kullanmayı düşünmedikleri iddia edildi.

Konu hakkında Güney Korenin en büyük forum sitelerinde tartışmalar en üst seviyeye varırken bazı Güney Kore vatandaşları ise açıklama yapmamaları ve şeffaflık sunmamaları dolayısı ile Coinrail hakkında derhal yasal girişimlerin başlatılması ve en üst düzeyde önlemler alınarak olası dolandırıcılık ve kayıpların önüne geçilmesini istediklerini açıkladı.