Kripto Para

ABD, Venezuela’nın kripto para stratejisini izliyor

ABD’nin Venezuela ekonomisini ciddiyet ve dikkat ile takip ettiği tüm dünya basınında kendisine geniş çaplı bir yer bulmayı başarmış olan konulardan birisi. Bitcoin, Petro ve kripto paralar derken sonunda Venezuela Devlet Başkanı Maduro’nun kripto paralar ile ülke ekonomisini daha iyi seviyeye getirecek olduğu iddiası ile yola çıkması ve kripto paralar konusunda yeni adımlar atacak olduğunu açıkladıktan sonra zorunlu olarak bazı alanlarda kripto para kullanımını yaymaya çalışması dikkat ve tepkilere sebep olmuştu.

ABD’nin ise bu konuda bilgi sahibi olduğu ve Venezuela yönetiminin attığı tüm kripto para ve ekonomik konuları dikkatle izlediği ve takip ettiği iddia edildi.

Venezuela, ABD’ye yenilecek

Kripto paralar konusunda ekonomik olarak kendisini ABD’nin karşısında güçlendirecek olduğunu iddia ederken, ABD’nin ise bu süreçte yapılan tüm aşamalarda ekonomik yaptırımlar konusunda çok başarılı olduğu resmi verilere göre kanıtlandı. ABD’nin ekonomik yaptırımlarının Venezuela’ya karşı gelecekte daha katı olması ve bölgede büyük ekonomik krizlere sebep olmayı engellemek için diğer ülkelerin desteklenmesi ile son bulması beklenirken, Washington’un Venezuela’yı kripto paralar konusunda takip etmeye devam edeceği kesin.

Yorum Yap