ABD’de 70 milyon dolarlık kripto para davası

BitFunder kripto para borsasının CEO’su Jon Montroll, kendi kurduğu sistemlerinin uğradığı saldırı sonrasında siber saldırganlara 6.000 Bitcoin çaldırdı


BitFunder kripto para borsasının CEO’su Jon Montroll, kendi kurduğu sistemlerinin uğradığı saldırı sonrasında siber saldırganlara 6.000 Bitcoin çaldırdı. Bunun üzerine yatırımcılardan gelen haklı taleplere rağmen hesaplarından paraları çalınan kullanıcılara ödeme yapmayan Montroll, açıklamasında ise bunu yapmaya çalıştığını ancak 70 milyon dolarlık bir serveti olmadığından dolayı yerine getiremediğini ifade etti.

Yeminli metinde yer alan ifadelere göre hareket eden savcı ise BitFunder kripto para borsasının CEO’su Jon Montroll’ün koruması gereken bir sistemi koruyamaması ve diğer insanları 70  milyon dolar seviyesinde mağdur etmesinden dolayı en ağır şekilde cezalandırılması yönünde işlem yaptı. 

Dolaylı Olarak İzin Verildi

BitFunder kripto para borsasının CEO’su Jon Montroll, ile ilgili olarak Manhattan Savcısı Geoffrey Berman, tutuklama kararı verdi. O dönemde 775 bin dolara denk gelen 6.000 Bitcoin’in bugün için ise ortalama değerinin 70 milyon dolarlık bir paraya tekabül ettiği, bu paranın ise olağanüstü yüksek ve risk teşkil ettiği belirtiliyor. Türk yatırımcılarında bu konularda oldukça fazla dikkat etmesi, her siteden alışveriş yapmak yerine sabit iletişim adresi olan sitelerden BTC alımı yapmaları gerektiğini belirtelim.

[bitcointicker]