ABD’nin Georgia eyaleti Bitcoin ile vergi ödemeye izin verebilir

Dünyanın en büyük ekonomisi konumunda olan ABD’nin yeni dönemde Bitcoin’e en fazla ilgi duyulan ilk ülke olduğu biliniyor


Dünyanın en büyük ekonomisi konumunda olan ABD’nin yeni dönemde Bitcoin’e en fazla ilgi duyulan ilk ülke olduğu biliniyor. ABD’de Bitcoin ile ilgili olarak sürekli yeni haberler ortaya çıkarken, son olarak ise ABD’nin Georgia eyaletinin yakın zamanda Bitcoin ile vergi ödemelerini almaya hazır olabilecek olduğu iddia edildi.

Birçok eyaletin farklı vergilendirme sistemleri ve ödeme sistemleri olduğu bilinirken, Başkan Trump’ın yönetimi dışında olan eyalet kararlarını ilgili yetkililer verebiliyor ve bu durum bakanlığa bağlı olmadan gerçekleştiriliyor.

Senato’ya Sundular

Cumhuriyetçi Georgia eyaleti senatörleri Joshua McKoon ve Michael Williams, tarafından ABD Senatosu’na sunulan öneriye göre eyalet içerisinde vergi ödemelerinin eğer teklif kabul edilirse yapılmasının önü açılıyor. Sadece Bitcoin ile ödeme değil, birçok farklı ödeme yöntemlerinin geliştirilebilecek olduğunu belirten iki yetkili, bu teklifin kabul edilmesi durumunda eşten-eşe sisteminin de devreye alınabilecek olduğunu, bu sayede daha kolay vergi ödemelerinin yapılabileceğini ifade ediyor. Şu aşamada teklife sıcak bakılmadığı bilinirken, dolar dışında ödemelerin ABD’de kabul edilmesine pek fazla sıcak bakılmamakta.

[bitcointicker]