Kripto para piyasası 423 milyar dolar seviyesinde

Kripto para piyasası bugün sabah saatlerinde yaşanan düşüş sonrasında toplam piyasa hacmi 423 milyar dolar seviyesine kadar geriledi


Kripto para piyasası bugün sabah saatlerinde yaşanan düşüş sonrasında toplam piyasa hacmi 423 milyar dolar seviyesine kadar geriledi. Bir hafta öncesinde 500 milyar dolar seviyesinde iken satışlar ve diğer etkenler dolayısı ile sürekli olarak yaşanan düşüş sonucunda 423 milyar dolara geriledi.

Bitcoin piyasasının kripto para piyasasının %38 gibi bir kısmını etkilediği açıklanırken, kripto paralara son 1 haftadır ilginin azaldığı ve satışların artıp, alımların azalması sonucunda gerileme yaşandığı belirtildi.

Bitcoin’e İlgi Hem Artıyor, Hem Azalıyor

Mevcut eski yatırımcıların Bitcoin ilgisi sürekli olarak artmaya devam ederken, yeni yatırımcıların ise yaşanan düşüş sürecinden dolayı Bitcoin hakkında olumsuz düşünce içerisinde oldukları biliniyor. Bunun yanında yeni yeni piyasaya giren yatırımcıların tam anlamı ile karlılık beklemesi ancak kısa sürede kar elde edememesi, ani satışların artmasına, alımların ise azalmasına sebep oluyor.

Sektörün bu zorlu günleri geride bırakması durumunda çok daha iyi seviyelere yükselecek olduğu tahmin edilirken, şu aşamada yatırımcıların BTC alımına ilgisinin yoğun olduğu, ancak yeni yatırımcıların ise endişe dolayısı ile yatırım yapmaktan korktukları tahmin ediliyor.

[bitcointicker]