Amerikan SEC Müdürü’nden Bitcoin hakkında önemli açıklamalar

Washington yönetimi son dönemde kripto paraları hedef almış ve kripto paralar ile ilgili yasalar hazırlayacaklarının sinyallerini vermişti


Washington yönetimi son dönemde kripto paraları hedef almış ve kripto paralar ile ilgili yasalar hazırlayacaklarının sinyallerini vermişti. ABD’de Bitcoin üzerinden tartışmaların devam ettiği bugünlerde alevli tartışmaların ortasında kalan bir takım yargı süreçlerinde yaşanan sorunlarda bunun daha fazla hızlanmasında etken olacak gibi görünüyor.

Amerika Menkul Kıymetler ve Borsa Kurulu (SEC) Yatırımcı Eğitimi ve Savunma Ofisi Müdürü Lori Schock, ise bir huzurevi ziyaretinde kendisine yaşlı bir kadının ”çocuklarım bana hemen Bitcoin almam gerektiği konusunda uyarıda bulunuyor, bu güvenilir mi?” sorusunu sorduğunu ifade etti. Bunun ardından kadın ile yaptığı konuşmasında kendisinin ”Bitcoin veya kripto paralarınız ile dolandırılsanız dahi SEC size hiçbir şekilde yardım edemez.” ifadelerini paylaştı ve yatırım yapmayı düşünenleri bu konuda uyardı.

Kasıtlı Olarak Kazandım Gibi Gösteriyorlar

Schock, ”en sevdiğiniz internet sitesinin veya herhangi bir ünlünün Bitcoin üzerinden para kazandım demesi, en iyisi bu demesi her zaman doğru olduğu anlamına gelmez” uyarısında bulundu. Yatırımlara asla şans tarafından karar verilmemesi gerektiğine değinen Schock, yatırım yapacak olanların daha düzgün ve daha fazla garantili olan yatırımlara yönelmesinin daha iyi olacağını, şu aşamada kripto paralara yatırım yapılmasını önermediklerini açıkça ifade etti.

[bitcointicker]