Bilgisayarınız BTC Madenciliği İçin Kullanılıyor Olabilir, DonanımTehlikesi!

Bilgisayar üzerinden kripto para madenciliğini isteyerek yapan ve çok az miktarda da olsa kazanç sahibi olan kripto para madencileri mevcut


Bilgisayar üzerinden kripto para madenciliğini isteyerek yapan ve çok az miktarda da olsa kazanç sahibi olan kripto para madencileri mevcut. Bu kişiler kendi istekleri kapsamında bilgisayarlarının kripto para madenciliği için kullanılmasına onay veriyor ve cihazlarında olası donanım problemleri yaşanması durumunu da göz önüne alarak hareket ediyor. Ancak bir vaka var ki bu vaka oldukça kötü bir durum ve kullanıcılardan yani bilgisayar sahibinden habersiz olarak kripto para madenciliği yapılması durumu.

Sizlerin haberi olmadan bilgisayarınız üzerinden donanımsal parçalarının tamamı yazılım aracılığı ile kullanılarak Bitcoin madenciliği yapılıyor olabilir. Bilgisayarınızı sizden habersiz ele geçiren korsanlar kripto para madenciliği yapma işleminde bilgisayarınızın ekran kartı ve işlemcisi ile birlikte diğer bazı donanımsal parçalarını sizden habersiz kullanarak çok ciddi miktarlarda paralar elde edip en ufak masraf yapmadan milyonlarca dolarlık kazancın sahibi olabilirler.

Çok Fazla Isınmaya ve Sorunlara Sebep Olabilir

Pek umursamaz bir kullanıcı olsanız dahi bu durum sizlerin binlerce dolar vererek satın aldığınız bilgisayarlarınızın bir anda hatalar vermesine, aşırı ısınarak donanımsal parçalarının geri döndürülemez hasarlara sebep olmasına neden olabilir. Bilgisayarınızın hasar görmesinin ötesinde enerji parasında çok ciddi artışlara sebep olabilecek bu durumu engellemenin yolu bilgisayarınızın sıfırlanmasına kadar gitmeniz gerektiğini sizlere hatırlatıyor olabilir. Bu sorundan kurtulmak için burada ve ayrı olarak burada bulunan ”nasıl kurtulabilirim?” içeriklerimizi okuyarak temizlik işlemlerine ve kontrol işlemlerine başlayabilirsiniz.