Bill Gates kripto para hakkında açıklama yaptı

Dünyanın en zengin insanı ve Microsoft’un sahibi olan Bill Gates, Reddit platformu üzerinden soru-cevap etkinliğine katıldı


Dünyanın en zengin insanı ve Microsoft’un sahibi olan Bill Gates, Reddit platformu üzerinden soru-cevap etkinliğine katıldı. Tüm dünyada normal kullanıcılar tarafından kendisine sorulan sorulara yanıt veren Gates, önemli gördüğü ve seçtiği soruları yanıtlarken, kripto paralar ile ilgili olarak kendisine sorulan soruya da yanıt verdi.

Bill Gates, kripto paraları desteklemediğini ifade ederek bunun nedeni olarak ise gizli olmalarını gösterdi. Kripto paraların son dönemde uyuşturucu satışı için kullanılmaya başladığını ve vergi kaçırma, kara para aklama gibi kötü amaçlarla rahatlıkla kullanılabildiğini belirten Bill Gates, hükümetlerin insanları takip ederek suçluları yakalamasının iyi olduğunu, kripto paraların ise bunu engellediğini açıkladı.

Kullanıcılar Tepki Gösterdi

Reddit platformunda bazı kullanıcılar ise kripto paralar hakkında bu şekilde yorum yapan Bill Gates için ”özgürlüklerimiz var, hükümetler her zaman istedikleri gibi bizi takip edememeli, siz zenginler bunu çok iyi bilirsiniz” ifadesi ile yanıt verdi. Gates için bazı kullanıcılar geçtiğimiz aylarda Windows üzerinde yaşanan izleme skandalı ile Gates’i eleştirdi. Windows platformunu bundan sonra kullanmayacağını belirten kullanıcıların sayısı ise oldukça fazlaydı.

[bitcointicker]