Washington yönetimi kripto paralar üzerine strateji geliştiriyor

ABD başsavcı yardımcısı Rod Rosenstein, iddiasına göre Washington yönetimi son dönemde tüm hükümetlerin gündeminde olan kripto paralar ile ilgili olarak yeni strateji geliştirmeye başladı


ABD başsavcı yardımcısı Rod Rosenstein, iddiasına göre Washington yönetimi son dönemde tüm hükümetlerin gündeminde olan kripto paralar ile ilgili olarak yeni strateji geliştirmeye başladı. Yapılan çalışmalar ve düzenlemeler sonrasında olası sorunların engellenmesi ve güvenliğin sağlanarak, kripto paraların ABD tarafından izlenebilir hale gelmesini sağlayacak adımlar atılması beklenirken, ABD başsavcı yardımcısı Rod Rosenstein, bu konuda açıklama yapmadı.

Açıklamalarında hükümetin bu yönde atacak olduğu adımların önemli olduğunu belirten Rosenstein, ”siber suçlar birimi” adı altında yeni bölümlerin kurulduğunu, bu bölümlerin ise her türlü siber soruna müdahale edebilecek güçte olduğunu açıkladı.

Çözebilecek Tek Devlet: ABD

Kripto para ile ilgili güvenlik sorunlarını çözebilecek dünyada tek güç olarak tanınan ABD, bu konuda atacak olan stratejik adımlar ile dolar ile BTC alımını dahi yasaklayabilecek güce sahip durumda. Aynı zamanda AB ile yakın ilişkileri olan ABD’nin gerekirse Euro ile kripto para alımını bile yasaklayacak kadar ileri gidebileceği, kripto para piyasasını yerle bir edecek gücün sadece şu aşamada ABD’nin elinde olduğu biliniyor.

[bitcointicker]