Telegram ICO’suna ilgi büyük: Fiyatlar üçe katlandı!

Tıpkı WhatsApp gibi uçtan uca şifreli mesajlaşma hizmeti sunan Telegram uygulaması, kripto para sektörüne giriş yaparak herkesi şaşırttı


Tıpkı WhatsApp gibi uçtan uca şifreli mesajlaşma hizmeti sunan Telegram uygulaması, kripto para sektörüne giriş yaparak herkesi şaşırttı.

Sanal kripto paralarını halka arz eden (ICO) Telegram bu süreci aşama aşama yönetti. İlk etapta büyük şirket ve yatırımcılara Gram adı verilen tokenlerini satan dev şirket, bu yolla 850 milyon dolarlık bir yatırım çekmeyi de başardı. Öyle ki bir sonraki halka arz aşaması için tokenlerin birim fiyatı en az üçe katlandı!

Yatırımcılar Telegram’dan çok şey bekliyor

Mart ayından itibaren halka arz sürecinde yeni bir dönemece daha girecek olan Telegram, Gram’ların her birini 1.33 dolar karşılığı yatırımcılara teklif edecek. Oysa Telegram “balina” olarak da bilinen dev yatırımcılara ve portföy yöneticilerine her bir Gram’ı 0.37 dolardan satmıştı. Arada 3 kattan fazla bir değer kazanma durumu söz konusu.

Gram tokenlerin fiyatının 1.33 dolara yükseleceği haberini ise Telegram‘la imzalamış oldukları gizlilik sözleşmesi gereği isimlerini vermek istemeyen iki yatırımcı, Bloomberg muhabirlerine bildirdi.

Bir kez daha 850 milyon dolar toplayacak

Toplam 81 yatırımcıdan 850 milyon dolar değerinde yatırım almayı başaran Telegram ICO’su, gelecek günlerde başlayacak olan ikinci halka arz döneminde bir kez daha 850 milyon dolar yatırım almaya çalışacak. 

Küçük yatırımcıların da devreye girmesiyle birlikte Telegram ICO‘sunun toplam değerinin 2.55 milyar doları bulacağı tahmin ediliyor. Son yatırım fazında Gram tokenlerin değerinin 2.40 dolara çıkması da ihtimal dahilinde.

[fat_coincap id=”5″]